🍂Jesenné knižné zľavy OK, TO BER!

Kniha Prevencia v školských zariadeniach - Dana Rosová

Prevencia v školských zariadeniach

Príklady dobrej praxe


🍌 Odosielame o 7 dní.
12,90€
Zľava 7%
12,00€

Monografia upozorňuje na význam prevencie v školských zariadeniach. Venuje pozornosť šikanovaniu, obchodovaniu s ľuďmi, sektám, rasizmu, extrémizmu, sociálno-psychologickým výcvikom, konfliktom, zvládaniu záťažových situácii a ďalším aktuálnym témam.

Autorka jednotlivé kapitoly dopĺňa o odborné odporúčania a osvedčené preventívne programy realizované v školách. Prepája teoretické poznatky s osobnými dlhoročnými praktickými i pedagogickými skúsenosťami, výskumnou činnosťou v oblasti prevencie, s dôrazom na „príklady dobrej praxe.“ Poukazuje na uplatnenie vyškolených odborníkov v oblasti prevencie, ktorej úlohou je predchádzať vzniku dysfunkčných sociálnych procesov v spoločenskom živote.

Monografia je určená pre pomáhajúce profesie, pedagógov, koordinátorov prevencie, výchovných poradcov, špeciálnych pedagógov, sociálnych pedagógov, psychológov, vychovávateľov i študentov vysokých škôl a širokú verejnosť, nakoľko otázka prevencie v dnešných podmienkach nadobúda stále viac na svojej aktuálnosti.


Jazyk: slovenský Rok vydania: 2018 Rozmer: 235×162 mm ISBN: 9788081432200 Počet strán: 232 Väzba: brožovaná

Zaradené v kategóriách