Nakúp aspoň za 39€ a poštovné máš úplne zadarmo!

Kniha Slovensko-anglická terminológia verejného zdravotníctva II + osobnosti verejného - Cyril Klement

Slovensko-anglická terminológia verejného zdravotníctva II + osobnosti verejného

Slovak-english terminology of Public Health II + Who-is-Who in public health

Cyril KlementPRO (2018)

🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
16,00€
Zľava 17%
13,28€

Publikácia dopĺňa rovnomennú prvý diel vydaný v roku 2016. Je určená odborníkom zaoberajúcim sa problematikou zdravia obyvateľstva a svojim záberom vypĺňa veľkú medzeru v domácej odbornej literatúre.

Pomáha správne interpretovať a používať vybrané definície v oblasti verejného zdravotníctva, epidemiológie, hygieny životného prostredia a výživy, hygieny detí a mládeže, vakcinológie, virológie, preventívneho pracovného lekárstva a toxikológie, ochrany zdravia pred žiarením, civilnej obrany a krízového manažmentu, ale aj súvisiacich laboratórnych disciplín, chemických analýz, molekulárnej biológie a mikrobiológie. Komplexnosť publikácie umocňujú heslá z oblasti štatistiky, ekonómie, práva či informačných technológií, ktoré súvisia s verejným zdravotníctvom a jeho medzinárodným charakterom.

Unikátne je tiež uvedenie slovensko-anglických terminologických ekvivalentov. Anglická terminológia poskytuje základ slovníka pre mnohých pracovníkov verejného zdravotníctva, ktorí prichádzajú do kontaktu s medzinárodnými organizáciami.

Viac ako 2 400 hesiel prvej časti projektu teraz doplnilo vyše 720 hesiel druhej časti. Čitatelia v knihe nájdu aj jedinečný súbor 120 profilov významných osobností medicíny a verejného života od Hippokrata po nedávnu minulosť. Heslá sú spracované stručnou, ale výstižnou formou, so zameraním na modernú odbornú terminológiu.

Jazyk: slovenský, anglický Rok vydania: 2018 Rozmer: 170×240 mm ISBN: 9788089057719 Počet strán: 224 Väzba: pevná

Zaradené v kategóriách