Nakúp aspoň za 39€ a poštovné máš úplne zadarmo!

Kniha Apokalyptická dráma alebo scenáre divadelných počinov (Peter Gustáv Hrbatý, Ján - Peter Gustáv Hrbatý, Ján Jendrichovský

Apokalyptická dráma alebo scenáre divadelných počinov (Peter Gustáv Hrbatý, Ján


🍌 Odosielame o 5 dní.
6,90€
Zľava 7%
6,42€

Kniha je vyústením päťročnej práce autorskej dvojice. Má slúžiť ako inšpirácia pre dynamickú kreativitu v prostredí amatérskych a profesionálnych divadelných súborov. Samotná publikácia má za cieľ povzbudiť mladých nadšencov divadla, aby prekonali ostych a pustili sa do invenčnej tvorby. Scenáre odzrkadľujú vlastný pohľad autorov na dnešné, ale aj historické témy. Texty obsahujú teoreticko-praktickú problematizáciu podmienok života človeka a spoločnosti. Autori v dielach hľadajú odpovede na otázky o smerovaní civilizácie.

Prvé texty sú napísané pre formáciu dvoch hercov. Potkan potkanovi človekom je trpkou demonštráciou ľudskosti vo všetkých jej odtieňoch. Komediálne spracovanie priateľstva na pozadí jedného z najkomickejších vojenských ťažení ľudstva nájdete v časti Trója - Apokalyptická dráma.
Ostatné dva scenáre sú určené pre kolektívne produkcie. Ide o mierne eklektické dielo, v ktorom sa miešajú súčasné pohľady na Jánošíka s tými historickými, využívajú sa pasáže už nepísaných diel, povestí či básní.
V hre (re)KLAMná ploCHÁ! sa už stretávame s omnoho aktuálnejšou, no zároveň nadčasovou problematikou politického boja o voliča. V diele sme konfrontovaní s ukážkami mechanizmov, ktoré si politici osvojili počas zápasov o moc. Kniha vyšla v Edícii mladých slovenských autorov časopisu Dotyky.

Jazyk: slovenský Rok vydania: 2018 Rozmer: 140×160 mm ISBN: 9788081940798 Počet strán: 99 Väzba: brožovaná

Zaradené v kategóriách