🎄Kráľovské Vianoce: tipy na darčeky a súťaž o 50 € poukážky!🎁

Kniha Opletané paličkované čipky - Víťazoslav Mišík

Opletané paličkované čipky


🍌 Odosielame o 2 dni.
🎄 Do Vianoc: ÁNO
29,00€
Zľava 7%
26,97€

Ak patríte k obdivovateľom paličkovanej čipky, či dokonca sa výrobe čipiek vo voľnom čase venujete, meno Víťazoslav Mišík vám zrejme nie je neznáme.
Od roku 1988 sa podľa jeho prvej knihy s názvom Škola paličkovania učia tomuto umeniu celé generácie čipkárok a čipkárov. V roku 2017 prichádza na trh v poradí druhá publikácia autora s názvom Opletané paličkované čipky. V nej Víťazoslav Mišík okrem detailného pohľadu na problematiku regionálnych čipiek prináša doteraz nezverejnených 62 vzorov a predlôh spolu s praktickými návodmi a postupmi, ktoré zdokonalia čipkárske zručnosti každého, kto sa tomuto remeslu venuje.

Kniha Opletané paličkované čipky bola na vydanie pripravená už roku 1989, no k jej vydaniu nakoniec nedošlo. Po smrti autora v roku 1992 doslova čakala v zásuvke písacieho stola na svoju chvíľu. Pre veľký záujem verejnosti a najmä čipkárskych klubov na Slovensku sa v tomto roku deti autora rozhodli pristúpiť k publikácii druhej knihy a okrem vrelého prijatia už stihla publikácia získať pozi tívne ohlasy od domácich ale aj zahraničných čitateľov.

Jazyk: slovenský Rok vydania: 2017 Rozmer: 210×296 mm ISBN: 9788097186746 Počet strán: 176 Väzba: pevná

Zaradené v kategóriách