🎈 Osláv knižný festival zliav na Deň detí

Kniha Bratislava (Vladimír Bárta, Vladimír Barta) - Vladimír Bárta

Bratislava (Vladimír Bárta, Vladimír Barta)

Hlavné mesto Slovenskej republiky


🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
29,98€
Zľava 7%
27,88€

Reprezentačná obrazová nádherná publikácia Bratislava - Hlavné mesto Slovenskej republiky prináša nové aktuálne pohľady na naše hlavné mesto, ktoré sa nachádza na hranici troch krajín Slovenska, Maďarska, Rakúska. Nová kniha zvýrazňuje jeho nádhernú polohu na oboch brehoch rieky Dunaj s dominantou a najstaršou pamiatkou mesta, ktorou je majestátny hrad.

V časoch Rakúsko-Uhorska patril cisársko-kráľovskému rodu Habsburgovcom. Zo spleti malebných úzkych uličiek pod hradom sa vypína štíhla veža pôvodom gotického chrámu sv. Martina. Obrazová kniha Bratislava Hlavné mesto Slovenskej republiky predstavuje aj niekoľko ďalších kostolov a kláštorov, z ktorých je turistami obľúbený Kostol sv. Alžbety, ktorý pre modrú farbu fasády nazývajú Modrým kostolíkom. V tejto krásnej knihe je najviac zastúpené Staré mesto, ktoré vyrástlo na úpätí hradného vrchu má aj množstvo ďalších kultúrno-historických pamiatok. Z opevnenia mesta sa zachovala Michalská brána zo 14. storočia. Uprostred historického jadra sa nachádza Hlavné námestie so starou radnicou zo 14. storočia.

Bratislava s množstvom vzácnych pamiatok je modernou metropolou, ktorá má čo ponúknuť návštevníkom. Dokazuje to aj nová nádherná obrazová publikácia Bratislava Hlavné mesto Slovenskej republiky, ktorá prispeje k dôstojnej reprezentácii nielen nášho hlavného mesta, ale aj celej Slovenskej republiky.

Jazyk: slovenský, anglický, nemecký, maďarský, francúzsky, ruský, poľský, taliansky, portugalský, český, čínsky Rok vydania: 2017 Rozmer: 250×325 mm ISBN: 9788089850402 Počet strán: 96 Väzba: pevná

Zaradené v kategóriách