Nakúp aspoň za 39€ a poštovné máš úplne zadarmo!

Kniha Dom v Prahe (Anna Nessy Perlbergová) - Anna Nessy Perlbergová

Dom v Prahe (Anna Nessy Perlbergová)


🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
8,90€
Zľava 45%
4,90€

Milovaný dom, rodinné útočisko, skutočný význam domova. V roku 1939, keď nacisti okupovali Prahu, rozhodla sa Annina rodina zachrániť si vlastné životy a opustila svoj elegantný dom pri Pražskom hrade, pričom sa musela vzdať aj svojho prepychového života. Nastúpili na vlak a absolvovali hrôzostrašnú cestu do nacistických Drážďan, ktorá všetko zmenila.

V tomto memoári sa Anna spätne rozpamätáva na svoju matku, opernú speváčku, ale aj otca, prominentného právnika vtedajšieho českého prezidenta Tomáša G. Masaryka. Opisuje krásne letné dni strávené na dedine, priateľov, spoločenský život, ale aj desivú cestu vlakom za slobodou a ťažké začiatky v cudzej krajine. Po nežnej revolúcii v roku 1989 sa Anna snaží získať späť svoj domov v Prahe a nadviazať na stratené spomienky, o ktoré sa delí s čitateľmi prostredníctvom veľkého množstva fotografií zo svojho rodinného albumu.

Nechajte sa vtiahnuť strhujúcim skutočným príbehom o vojne, láske, strate a nových začiatkoch z pera imigrantského dievčaťa, ktoré našlo svoju cestu domov.

Jazyk: slovenský Rok vydania: 2017 Rozmer: 135×205 mm ISBN: 9788081641398 Počet strán: 224 Väzba: pevná

Zaradené v kategóriách