Nakúp aspoň za 39€ a poštovné máš úplne zadarmo!

Kniha V tmavej komore (Susan Faludi) (Finalistka Pulitzerovej ceny) - Juraj Málik

V tmavej komore (Susan Faludi) (Finalistka Pulitzerovej ceny)

Určite ich máte viac!


🍌 Odosielame o 10 dní.
17,00€
Zľava 7%
15,81€

Jedna z desiatich naj kníh roka podľa New York Times Book Review.
Keď sa feministická spisovateľka Susan Faludi dozvie, že jej sedemdesiatšesťročný otec, s ktorým sa už dávno odcudzili a odsťahoval sa do Maďarska, podstúpil operáciu na zmenu pohlavia, vydáva sa na nezvyčajnú cestu za zmyslom identity v modernom svete i v znepokojivej minulosti vlastnej rodiny. Čo má spoločné tento nový rodič, ktorý je teraz „kompletná žena“, s tým mlčanlivým, výbušným, ba až násilníckym otcom, ktorého poznala, či s fotografom, ktorý si vybudoval kariéru na úprave fotografií?

Faludi sa vydáva za touto záhadou do zákutí svojho detstva na predmestí i medzi mnohé predchádzajúce otcove osobnosti: amerického tatka, alpského horolezca, dobrodruha v amazonskej divočine, židovského utečenca počas holokaustu v Budapešti. Keď vycestuje do Maďarska, aby sa znova stretla so svojím otcom, spadne do bludiska temných dejín a riskantnej politiky krajiny, ktorá zaťato potláča vlastnú minulosť a vytvára si snovú, no jedovatú národnosť.

Faludiovej snaha čeliť otcovej metamorfóze ju zavedie za hranice – historické, politické, náboženské, sexuálne –, až sa ocitne zoči-voči otázke dnešnej doby: Je identita niečo, čo si „vyberáte“, alebo je to skôr niečo, pred čím sa nedá ujsť?

Jazyk: slovenský Rok vydania: 2018 Rozmer: 1352×207 mm ISBN: 9788081860096 Počet strán: 88 Väzba: pevná

Zaradené v kategóriách