Nakúp aspoň za 39€ a poštovné máš úplne zadarmo!

Kniha Aktívna správa úspor v systéme starobného dôchodkového sporenia (Ján Šebo; Igor - Ján Šebo, Igor Melicherčík, Michal Mešťan

Aktívna správa úspor v systéme starobného dôchodkového sporenia (Ján Šebo; Igor

Autori v publikácii predstavujú svoj výskum, v ktorom navrhli, otestovali a kriticky posúdili výkonnosť sporivých stratégií...


🍌 Odosielame o 3 dni.
8,94€
Zľava 5%
8,49€

Autori v publikácii predstavujú svoj výskum, v ktorom navrhli, otestovali a kriticky posúdili výkonnosť sporivých stratégií uplatniteľných v systéme starobného dôchodkového sporenia.

Zamerali sa na 21 sporivých stratégií, z ktorých šesť je skutočne aktívnych. Otestovali ich výkonnosť a náročnosť na realizáciu, pričom poukázali aj na nutnosť stanovenia cieľa sporenia. Z prezentovaných stratégií sú niektoré vhodné pre aktívnych sporiteľov a, naopak, stratégie založené výlučne na veku sporiteľa, ktoré nevyžadujú takmer žiadny aktívny zásah, prekvapivo dokázali priniesť zaujímavé výsledky.

Otestované stratégie by mohli zaujať aj správcovské spoločnosti a regulátora, keďže v systéme starobného dôchodkového sporenia dlhodobo absentuje preddefinovaná sporivá stratégia, ktorá by dokázala znížiť riziko adekvátnosti pri primeranej miere investičného rizika preneseného na sporiteľa.

Jazyk: slovenský Rok vydania: 2017 Rozmer: 170×240 mm ISBN: 9788081686924 Počet strán: 208 Väzba: brožovaná

Zaradené v kategóriách