Nakúp aspoň za 39€ a poštovné máš úplne zadarmo!

Kniha Intimita (Hanif Kureishi) - Hanif Kureishi

Intimita (Hanif Kureishi)


🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
10,95€
Zľava 15%
9,31€

„Zajtra urobím niečo, čo im ublíži a čo ich poznamená na celý život.“ Štyridsiatnik Jay stojí pred vážnym životným rozhodnutím – chce opustiť svoju ženu Susan, ktorú už nemiluje, aj dvoch malých milovaných synov. Román Intimita zachytáva jeho poslednú noc s rodinou, ktorá mu poskytuje bezpečie, ale aj príliš veľkú istotu, že sa v jeho živote už neobjaví ten druh vzrušenia, ktorý ho priťahuje.

V zmätených myšlienkach preberá svoj vzťah so Susan, intenzívne sa ale vracia aj k svojej bývalej milenke Nine a necháva sa unášať nejasnými nádejami do budúcnosti. Akokoľvek nedospelé to je, mužskí čitatelia sa môžu nájsť v rozprávačovom odpore k usadenosti a volaní po slobode, ženám poskytuje kniha dosť desivý pohľad do mužskej mysle. Už prvé reakcie po vydaní knihy boli protichodné, autorovi však nik nemohol vyčítať, že by tému nespracoval poctivo a so sebe vlastnou otvorenosťou.

Krátko po slovenskom vydaní kultového debutu Budha z predmestia nasleduje aj autorova druhá najúspešnejšia kniha.

Originálny názov: Intimacy Jazyk: slovenský Rok vydania: 2017 Rozmer: 130×200 mm ISBN: 9788081595295 Počet strán: 112 Väzba: pevná

Zaradené v kategóriách