🎈 Osláv knižný festival zliav na Deň detí

Kniha Slovensko na pamiatku (Vladimír Bárta) - Vladimír Bárta, Vladimír Barta

Slovensko na pamiatku (Vladimír Bárta)

Malým, ale krásnym suvenírom z ciest po Slovensku je formátom menšia praktická publikácia. Ponúka všetko, čím sa naša...


🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
8,98€
Zľava 7%
8,35€

Malým, ale krásnym suvenírom z ciest po Slovensku je formátom menšia praktická publikácia. Ponúka všetko, čím sa naša krajina medzi Dunajom a Tatrami môže pred svetom pochváliť.

Nájdeme v nej historické paláce starej Bratislavy, ktorá bola mnohé roky korunovačným mestom uhorských kráľov. Môžeme objavovať aj ďalšie vzácne historické mestá ako sú Nitra, Trnava, Trenčín, Banská Bystrica, Prešov, Žilina, Levoča, Bardejov, Kežmarok a Košice. Fotografie z týchto miest, ale aj pohľady na historické šľachtické sídla ako sú hrady a zámky, na kostoly pýšiace sa bohatou výzdobou z čias gotiky, renesancie či baroka, výnimočnú ľudovú architektúru potešia srdce milovníka našej vlasti. Okrem historických pamiatok kniha obsahuje aj velebnú krásu slovenskej krajiny, hlbokých čarovných dolín, strmých kamenných vrcholov, zurčiacich vodopádov, smaragdovo zelené tatranské plesá, či podzemnú krásu jaskýň. Táto kniha je spomienkou na nezabudnuteľné chvíle prežité na Slovensku.

Krásy vzácnych chvíľ si môžu čitatelia priniesť k sebe domov práve s touto pôvabnou knihou.

Jazyk: slovenský Rok vydania: 2017 Rozmer: 148×210 mm ISBN: 9788089850396 Počet strán: 96 Väzba: pevná

Zaradené v kategóriách