Nakúp aspoň za 39€ a poštovné máš úplne zadarmo!

Kniha Veľké príbehy starého Orientu (Jiří Tomek) [SK] - Jiří Tomek

Veľké príbehy starého Orientu (Jiří Tomek) [SK]

Jiří TomekCPRESS (2017)

🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
14,99€
Zľava 7%
13,94€

Vydajme sa do tajomného sveta starovekého Orientu, kolísky najstarších civilizácií ľudstva, do podivuhodných čias rozľahlých starovekých ríš. Uvedené mýty, báje, legendy, poviedky a rozprávky, ktoré nás oboznamujú s veľkými témami, osobnosťami a príbehmi, patria do pokladnice svetového písomníctva a kultúry. Kniha prináša najznámejšie texty z piatich základných geograficko-kultúrnych oblastí starovekého Orientu: egyptskej, mezopotámskej, izraelsko-arabskej, perzskej a indickej. Patria medzi ne príbehy o egyptskom dvoranovi Sinuhetovi, sumerskom hrdinskom kráľovi Gilgamešovi, asýrskej kráľovnej Semiramis, o izraelskom silákovi Samsonovi, kráľovi Šalamúnovi a kráľovnej zo Sáby, statočnom indickom princovi Rámovi a princeznej Síte a o mnohých ďalších.

V starých príbehoch, ktoré sa po dlhé tisícročia prenášali z generácie na generáciu, nájdeme všetku múdrosť a skúsenosť vekov a nespočetné množstvo príkladov hrdinstva, odvahy, obetavosti i mnohých ďalších rýdzich hodnôt skutočnej ľudskosti, ktoré majú svoje uplatnenie a význam aj v dnešnom modernom svete.

Jazyk: slovenský Rok vydania: 2017 Odporúčaný vek: 11+ Rozmer: 167×225 mm ISBN: 9788056601419 Počet strán: 312 Väzba: pevná

Zaradené v kategóriách