Nakúp aspoň za 39€ a poštovné máš úplne zadarmo!

Kniha Dôchodkové fondy vo svete a na Slovensku (Peter Árendáš, Božena Chovancová) - Peter Árendáš, Božena Chovancová, Vladimír Gvozdják

Dôchodkové fondy vo svete a na Slovensku (Peter Árendáš, Božena Chovancová)

Problematika kapitalizačných pilierov v rámci systémov dôchodkového zabezpečenia je v súčasnosti, najmä vzhľadom k...


🍌 Odosielame o 4 dni.
14,90€
Zľava 5%
14,16€

Problematika kapitalizačných pilierov v rámci systémov dôchodkového zabezpečenia je v súčasnosti, najmä vzhľadom k nepriaznivému demografickému vývoju, veľmi aktuálna v mnohých krajinách sveta. Napriek tomu, že kapitalizačný alebo inak nazývaný II. pilier dôchodkového zabezpečenia už dlhé roky funguje aj na Slovensku, veľká časť obyvateľstva má o význame a spôsobe fungovania dôchodkových fondov len nedostatočné a často neúplné informácie. Preto sa autori rozhodli pripraviť ponúkanú publikáciu.
Kniha prináša stručný prehľad vývoja systémov dôchodkového zabezpečenia vo vybraných krajinách. Ďalej sa zameriava na spomínaný kapitalizačný pilier, správu dlhopisového portfólia, akciových portfólií, indexovanie, pričom v závere je priestor venovaný dôchodkovej reforme na Slovensku schválenej v roku 2003, jej príčinám a výsledkom.
Publikácia je určená odbornej verejnosti, študentom vysokých škôl, ale aj všetkým tým, ktorí sa o problematiku dôchodkov zaujímajú.

Jazyk: slovenský Rok vydania: 2017 Rozmer: 148×210 mm ISBN: 9788081686634 Počet strán: 216 Väzba: šitá

Zaradené v kategóriách