📚 Aktuálne knižné zľavy

Kniha Sila ticha - proti diktatúre hluku - Robert Sarah, Nicolas Diat

Sila ticha - proti diktatúre hluku

Kardinál Robert Sarah je jedna z najvýznamnejších osobnosti súčasného katolíckeho sveta. Po jeho veľmi úspešnej knihe Boh...


🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
14,00€
Zľava 7%
13,02€

Kardinál Robert Sarah je jedna z najvýznamnejších osobnosti súčasného katolíckeho sveta. Po jeho veľmi úspešnej knihe Boh alebo nič vychádza jeho ďalšia kniha, v ktorej obhajuje ticho. Je opäť rozhovorom francúzskeho spisovateľa Nicolasa Diata s kardinálom. V odpovediach veľmi presne pomenúva a detailne rozoberá horúci problém dnešného sveta - ohlušovanie sa všemožnými formami hluku a prehnanej činorodosti, ktoré vyplývajú okrem iného zo strachu moderného človeka z ticha a utiahnutia sa do vnútra vlastného srdca.

Varuje pred dôsledkami, ktoré tento životný štýl prináša a ozrejmuje, prečo ho treba čo najrýchlejšie zmeniť. Nešetrí ani predstaviteľov Cirkvi, ktorí tiež prepadajú svetským trendom. Rozsiahlo sa dotýka aj veľmi chúlostivých otázok, akými sú vhodnosť či nevhodnosť mlčania zoči-voči nespravodlivosti, chorobe, smrti i otázke tzv. mlčania Boha.

„Kardinál Sarah je duchovný učiteľ, ktorý hovorí z hĺbky mlčania s Pánom a z vnútronej jednoty s ním, a tak má naozaj čo povedať každému z nás." (emeritný pápež Benedikt XVI.)

Originálny názov: La force du Silence. Contre la dictature du bruit Jazyk: slovenský Rok vydania: 2017 Rozmer: 135×210 mm ISBN: 9788081790713 Počet strán: 312 Väzba: pevná

Zaradené v kategóriách