Nakúp aspoň za 39€ a poštovné máš úplne zadarmo!

Kniha Nepál v monzúnovom šate (Svetozár Krno) [SK] - Svetozár Krno

Nepál v monzúnovom šate (Svetozár Krno) [SK]

Cestopis zaznamenáva zážitky, postrehy a úvahy zo štyroch výprav na konci monzúnového obdobia, ktorému sa komerční trekári...


🍌 Odosielame o 12 dní.
14,00€
Zľava 7%
13,02€

Cestopis zaznamenáva zážitky, postrehy a úvahy zo štyroch výprav na konci monzúnového obdobia, ktorému sa komerční trekári vyhýbajú ako čert svätenej vody. Pred nástupom azúrového neba panuje v Himalájach pokoj. Niektoré horské osady čakajú na začiatok turistickej sezóny, ale iné žijú šťastne a sebestačne aj bez ekonomickej pomoci pohodlných dovolenkárov. Autor kráčal pod trojicou osemtisícoviek, pod Annapurnu, Manaslu a Dhaulágirí a údolím Rolwaling Himal. Navštívil národný park Langtang pri tibetských hraniciach, v ktorom sa snúbi vlhký les so suchou planinou, snehom a ľadom pokrytými štítmi a strmým ľadopádom. Nevynechal oblasť epicentra zemetrasenia v roku 2015, ktoré zničilo tisíce ľudských osudov, domov, ciest, chodníkov, mostov a historické pamiatky.
Záver knihy prináša vecné poznatky o náboženských, filozofických, historických a politických pohyboch Nepálu a o jeho prírodnej, etnickej a kultúrnej pestrosti.

Jazyk: slovenský Rok vydania: 2017 Rozmer: 170×240 mm ISBN: 97880971 25677 Počet strán: 192 Väzba: pevná

Zaradené v kategóriách