Najrýchlejšie vianočné darčeky + SÚŤAŽ!

Temná veža 2: Osudová trojka

Roland Deschain z Gileadu, posledný pištoľník v Stredsvete, samotár putujúci po ceste dobra a zla, ktorý stopuje tajuplného...

Stephen KingIkar (2017) • Séria Temná veža • 2. diel

🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
14,90€
Zľava 28%
10,80€

✅ Poštovné ZADARMO nad 39€ ✅ Knižná akcia každý mesiac ✅ Bezpečný nákup

Roland Deschain z Gileadu, posledný pištoľník v Stredsvete, samotár putujúci po ceste dobra a zla, ktorý stopuje tajuplného mága známeho iba ako muž v čiernom, sa ocitne vyčerpaný na brehu Západného mora. Po boji s netvormi podobnými obrovským krabom sa zranený a v delíriu vyvolanom otravou vlečie po pláži, kde postupne nachádza troje dverí do rôznych časových období nášho sveta.
Prvé dvere ho privedú do osemdesiatych rokov minulého storočia, aby sa spojil s tvrdohlavým Eddiem Deanom, mladíkom závislým od heroínu.
Za druhými dverami nájde v roku 1964 rozpoltenú osobnosť Odettu Holmesovú/Dettu Walkerovú, černošskú bojovníčku za občianske práva.
Tretie dvere ho prenesú do druhej polovice sedemdesiatych rokov a do mysle psychopatického vraha Jacka Morta, ktorého život je podľa všetkého spojený s Odettou Holmesovou aj s Jakom Chambersom, chlapcom z opustenej zastávky pre dostavníky v púšti.
Ak chce Roland pokračovať vo svojej púti k Temnej veži, musí sa vyliečiť z otravy a pritiahnuť do svojho sveta troch ľudí, ktorých mu na Golgote prostredníctvom tarotových kariet a muža v čiernom pridelil osud.
Preložil Michal Jedinák

Ukážka textu z knihyRoland nastavil slnku tvár, zavrel oči a usmial sa. Dojedol mäso.
Pomyslel si: Dobre teda. Teraz som muž bez jedla a o dva prsty na ruke a palec na nohe chudobnejší ako pri narodení. Som pištoľník s nábojmi, ktoré možno nevystrelia. Dostal som nákazu po uhryznutí netvorom a nemám žiadne lieky. So šťastím mám dostatok pitnej vody na jeden deň. Ak siahnem až na dno síl, prejdem azda dve desiatky kilometrov. Som skrátka muž na pokraji všetkého.
Ktorým smerom by sa mal vydať? Prišiel z východu, ale na západ nemôže ísť bez pomoci svätca či spasiteľa. Zostával mu sever alebo juh.
Sever.
Takú odpoveď mu dalo srdce. Nebolo v nej nijakých pochybností.
Sever.
Pištoľník vykročil.

Recenzie a kritiky

Originálny názov: The Dark Tower: The Drawing of the Three Rok vydania: 2017 ISBN: 9788055156880 Rozmer: 206×136 mm Počet strán: 488 Väzba: pevná Štýl: mysteriózny, napínavý, dobrodružnýJazyk: slovenčina

Zaradené v kategóriách