Nakúp aspoň za 39€ a poštovné máš úplne zadarmo!

Kniha Finančná kontrola v školách a školských zariadeniach (Ingrid Konečná Veverková) - Ingrid Konečná Veverková

Finančná kontrola v školách a školských zariadeniach (Ingrid Konečná Veverková)

Príručka je venovaná problematike finančného riadenia, pod ktorým sa rozumie vnútorný systém, ktorý škola/školské zariadenie...


🍌 Odosielame o 4 dni.
9,50€
Zľava 7%
8,84€

Príručka je venovaná problematike finančného riadenia, pod ktorým sa rozumie vnútorný systém, ktorý škola/školské zariadenie musí nielen vytvoriť, ale aj zdokonaľovať a rozvíjať, s cieľom nakladať s verejnými financiami hospodárne, efektívne, účinne a účelne. Jeho súčasťou je aj finančná kontrola ako dôležitý nástroj riaditeľa školy pre efektívne riadenie jej prevádzky a zabezpečenie a ochranu verejných financií, s ktorými hospodári. Autorka vysvetľuje ciel a účel finančnej kontroly, kto ju vykonáva a postup pri jej výkone. Využíva pritom svoje teoretické aj praktické vedomosti, skúsenosti a znalosti z výkonu kontrolnej činnosti vo vzdelávacích zariadeniach. Ako lektorka čerpá námety aj z množstva vzdelávacích akcií, počas ktorých získala prehľad o ťažiskových a problémových oblastiach pri výkone základnej finančnej kontroly.


Pri tvorbe titulu autorka zvolila formu pragmatického výkladu uplatňovania zákonných ustanovení v praxi. Uvádza príklady a odporúčania pre riešenie konkrétnych prípadov z bežnej činnosti a odpovedá na konkrétne otázky z praxe. Čitateľ ocení aj odporúčané vzory dokumentácie, potrebnej k výkonu finančnej kontroly a vzory smerníc, ktoré upravujú jej výkon. Publikácia je určená pre riadiacich pedagogických pracovníkov, zriaďovateľov, ako aj orgány štátnej správy a samospráv pre výchovu a vzdelávanie.


Jazyk: slovenský Rok vydania: 2017 Rozmer: 170×240 mm ISBN: 97858081686078 Počet strán: 104 Väzba: brožovaná

Zaradené v kategóriách