Nakúp aspoň za 39€ a poštovné máš úplne zadarmo!

Kniha Dražba (Steelová Danielle) - Danielle Steel

Dražba (Steelová Danielle)

Vyblednuté fotografie pôvabného páru z povojnovej Európy. Staré listy, ktorých obsah hovorí o tragických stratách....

Danielle SteelIkar (2017)

🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
11,90€
Zľava 50%
6,00€

Vyblednuté fotografie pôvabného páru z povojnovej Európy. Staré listy, ktorých obsah hovorí o tragických stratách. Rozprávková zbierka skvostných šperkov. To je obsah dlhé roky opustenej bezpečnostnej schránky v newyorskej banke. K tomuto bohatstvu sa napriek výzvam v tlači nikto nehlási. No ak nebudú dedičia, šperky pôjdu do dražby. Kto bola žena, ktorá po sebe zanechala také bohatstvo, ale žiadny závet?
Túto záhadu začnú rozmotávať dvaja ľudia, ktorých osud náhodou zvedie dohromady – Jane Willoughbyová, praktikantka na pozostalostnom súde, a Philip Lawson, odborník na šperky v aukčnej sieni Christie’s. Pátranie po neznámej majiteľke, ktorá opustila svet v úplnej osamelosti, sa pre obidvoch čoskoro zmení na osobnú záležitosť a úsilie o rekonštrukciu jej záhadného života ich vedie z New Yorku do Londýna, Paríža, Ríma aj do Neapola. A takmer na každom kroku ich dobiehajú šokujúce odhalenia. Pomaly odkrývajú jedno tajomstvo za druhým, a tie do seba začínajú zapadať ako skladačka, až sa z nej napokon vylúpne jasný obraz ženy, ktorá kedysi dávno opustila Ameriku so zlomeným srdcom.
Preložila Zuzana Therová

Ukážka textu z knihy„Mohli by ste mi zopakovať meno tej ženy? Bola verejne známa?“
„Pochybujem. Volala sa grófka Marguerite di San Pignelliová, no pôvodom to bola Američanka. Do Talianska sa presťahovala ako osemnásťročná. Podľa pečiatok v pasoch vieme, že to bolo cez vojnu. Vzala si talianskeho grófa a žila tam až do deväťdesiatych rokov. Podľa klenotov uložených v depozite musel byť jej muž veľký boháč, no v čase svojej smrti nevlastnila okrem šperkov vôbec nič a na účte jej zostalo mizerných dvetisíc dolárov. Mala deväťdesiatjeden rokov, keď zomrela.“ Viac údajov o prenajímateľke sejfu mu poskytnúť nemohla.
„Ak sú tie veci pravé, ide o unikátnu zbierku,“ hlesol Lawton ohromene. Za tie dva roky, čo pracoval so šperkmi, ho zaujali len dva jadeity, ktoré sa dražili na ich aukcii v Hongkongu – aj to len preto, lebo mal pocit, že sa za nimi skrýva dačo záhadné a romantické, no keďže nebol odborník, ich cenu odhadnúť nevedel. Štandardné západné šperky ho nikdy nevzrušovali, ale aj on musel uznať, že pozostalosť po Marguerite di San Pignelliovej vyráža dych.

Jazyk: slovenský Rok vydania: 2017 Rozmer: 125×200 mm ISBN: 9788055154510 Počet strán: 312 Väzba: pevná

Zaradené v kategóriách