Gorila je tu stále pre teba! Expresné doručenie na druhý deň už od 2,97€

Kniha Výťah z Filippských dejín Pompeia Troga I-XVI (Marcus Iunianus Iustinus) - Marcus Iunianus Iustinus

Výťah z Filippských dejín Pompeia Troga I-XVI (Marcus Iunianus Iustinus)

Iunianus Iustinus, rímsky spisovateľ, z ktorého života síce nie je nič známe, no jeho pričinením sa zachovalo významné...


🍌 Odosielame o 3 dni.
13,95€
Zľava 7%
12,97€

Iunianus Iustinus, rímsky spisovateľ, z ktorého života síce nie je nič známe, no jeho pričinením sa zachovalo významné historické dielo Pompeia Troga, resp. jeho podstatná časť. Iustinus sa totiž podujal spracovať a skrátiť rozsiahlejšie Trogove dejiny, ktoré sa nezachovali okrem úvodov k nim, napísaných neznámym autorom. Iustinov Výťah z Filippských dejín Pompeia Troga sa však zachoval úplný a podáva nám veľmi zaujímavý pohľad na históriu národov celého sveta prostredníctvom rímskych dejepiscov.

Prvá časť Výťahu z Filippských dejín, uvedená v tejto publikácii, sa zaoberá najstaršími ríšami Orientu, históriou Atén, grécko-perzskými vojnami, vojnami medzi Grékmi, históriou Sicílie a Makedónie. Rozsiahly priestor venuje autor nástupu moci Makedóncov, životu a skutkom Filippa II. Makedónskeho a jeho syna Alexandra Veľkého a tiež rozdeleniu Alexandrovej ríše medzi jeho následníkov a vojnám medzi nimi. Okrem uvedeného dielo obsahuje mnoho zaujímavostí z dejín rôznych miest, národov a významných osôb.

Jazyk: slovenský Rok vydania: 2016 Rozmer: 205×135 mm ISBN: 9788089520312 Počet strán: 239 Väzba: brožovaná

Zaradené v kategóriách