Nakúp aspoň za 39€ a poštovné máš úplne zadarmo!

Kniha Koniec je blízko (Henrik Svensen) [SK] - Henrik Svensen

Koniec je blízko (Henrik Svensen) [SK]

Prírodné katastrofy a my Zemetrasenie v Lisabone v roku 1755. Cunami v južnej Ázii v roku 2004. Zemetrasenie v San...


🍌 Odosielame o 6 dní.
12,95€
Zľava 15%
11,01€

Prírodné katastrofy a my

Zemetrasenie v Lisabone v roku 1755. Cunami v južnej Ázii v roku 2004. Zemetrasenie v San Francisku v roku 1906. Hurikán Katrina v roku 2005. Všetky tieto prírodné katastrofy nespôsobili iba veľké škody a straty na životoch, ale aj zmenili históriu a naše premýšľanie.Kniha nórskeho geológa prináša príklady z dvoch tisícročí. Sú to nielen dejiny prírodných katastrof, ale aj dejiny ľudských reakcií na ne a schopnosti prispôsobiť sa extrémnym udalostiam. Henrik Svensen rozpráva príbehy mnohých očitých svedkov. Hoci sú spomínané katastrofy prírodným fenoménom, reakcie ich obetí bývajú často veľmi podobné, neraz v nich vidia varovanie bohov. Svensen predstavuje vedecký prístup ku konkrétnym udalostiam a podčiarkuje význam toho, aby sme boli na prírodné katastrofy dobre pripravení, pretože ich počet a sila bude vďaka klimatickým zmenám iba narastať.


Ukážka textu z knihySundt tvrdil, že za veľké straty na živo­toch na mori sčasti môžu ľudské faktory a triedne rozdiely. Najčastejšie vraj zahynuli tí najchudobnejší rybári, pretože mali najhoršie lode a museli na more vyrážať častejšie. Sami rybári to vnímali inak. Boli fatalisti a verili, že za skuvíňajúce búrky a roztrieštené lode môže Boh. Podľa historika Narveho Fulsåsa sa tieto udalosti považovali za natoľko neovládateľné, že sa rybári ani len neunúvali, aby sa naučili plávať. Ak sa loď potopila, tak to tak skrátka muselo byť.

Originálny názov: Enden er nær – om naturkatastrofer og samfunn Jazyk: slovenský Rok vydania: 2016 Rozmer: 125×200 mm ISBN: 9788081593963 Počet strán: 288 Väzba: brožovaná

Zaradené v kategóriách