Nakúp do konca decembra a vyhraj zájazd na Bali!

Kniha Banská Štiavnica v našich spomienkach (Vladimír Bárta) [SK] - Vladimír Bárta,

Banská Štiavnica v našich spomienkach (Vladimír Bárta) [SK]

Ako sme tu žili 7 Banská Štiavnica v našich spomienkach je obrazovo - textová kniha o živote v meste UNESCO v 2. polovici...


🍌 Dodanie môže trvať viac ako dva týždne
⛄️ Do Vianoc: NIE
31,30€
Zľava 7%
29,11€

Ako sme tu žili 7

Banská Štiavnica v našich spomienkach je obrazovo - textová kniha o živote v meste UNESCO v 2. polovici minulého storočia. Knihu vydáva AB ART press, vydavateľstvo reprezentačných obrazových kníh o Slovensku ako 7. pokračovanie svojej edície Banská Štiavnica - Ako sme tu žili.
Je dielom kolektívu autorov, rodákov i obyvateľov mesta, pamätníkov na tamtie časy, ktorí ku svojim spomienkam vybrali z rodinných archívov fotografie prezrádzajúce čitateľom ako vyzeralo toto utešené mesto v minulosti. Dozviete sa o dievčatku, ktoré sa narodilo v historickej pamiatke Nový zámok, kde je dnes múzeum, o generácii vyrastajúcej pri rádiách, o "krste" schodov na vrch Sitno, o nezabudnuteľnom letnom kúpalisku na tajchu Klinger, o tom, čo sme čítali za socializmu, o záchrane židovskej dievčiny pred koncentrákom, o krížových cestách na Kalvárii, príbeh vojaka, ktorý bilancoval medzi životom a smrťou a veľa ďalších zaujímavých príbehov.

Zážitky i spomienky Štiavničanov, unikátne fotografie vytvárajú knihu, ktorá sa číta takpovediac na jeden dúšok.

Jazyk: slovenský Rok vydania: 2016 Rozmer: 230×270 mm ISBN: 9788089850174 Počet strán: 96 Väzba: pevná

Zaradené v kategóriách