📚 Aktuálne knižné zľavy

Kniha Chceli by sme Vám oznámiť, že zajtra nás aj s rodinami pozabíjajú - Philip Gourevitch

Chceli by sme Vám oznámiť, že zajtra nás aj s rodinami pozabíjajú

Príbehy z Rwandy V apríli 1994 rwandská vláda vyzvala všetkých Hutuov, aby zabili všetkých Tutsiov. V priebehu...


🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
13,50€
Zľava 10%
12,15€

Príbehy z Rwandy

V apríli 1994 rwandská vláda vyzvala všetkých Hutuov, aby zabili všetkých Tutsiov. V priebehu nasledujúcich troch mesiacov bolo zabitých 800-tisíc Tutsiov v najväčšej genocíde od Hitlerovho vyvražďovania Židov. Kniha Philipa Gourevitcha je anatómiou zabíjania v Rwande, prenikavou históriou pozadia genocídy a nezabudnuteľnou správou o preživších.
Napriek tomu, že zabíjanie bolo technologicky nenáročné – vykonané prevažne mačetami –, uskutočnilo sa rýchlosťou vyrážajúcou dych. Išlo o najefektívnejšie masové vraždenie od čias, keď boli na Hirošimu a Nagasaki zhodené atómové bomby.
Gourevitch zachytáva nielen príčiny a priebeh genocídy, ale aj jej dopady na Rwandu a okolité krajiny. Podstatnou otázkou je, ako dokáže spoločnosť zložená z veľkej časti z vinníkov a ich obetí vôbec fungovať. Vypovedá veľa o šanci na vybudovanie humánneho politického zriadenia a odhodlaní ľudskej duše vo svete extrémov.

Originálny názov: We Wish to Inform You That Tomorrow We Will be Killed With Our Families Jazyk: slovenský Rok vydania: 2016 Rozmer: 125×200 mm ISBN: 9788081594090 Počet strán: 368 Väzba: brožovaná

Zaradené v kategóriách