Nakúp aspoň za 39€ a poštovné máš úplne zadarmo!

Kniha Tajomstvo zlatého pokladu (Tina Van der Holland) [SK] - Tina Van der Holland

Tajomstvo zlatého pokladu (Tina Van der Holland) [SK]

Historická detektívka z Košíc roku Pána 1682 Jún 1682. Richtár Vida má plné ruky práce. V Košiciach deň za dňom...


🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
10,99€
Zľava 21%
8,68€

Historická detektívka z Košíc roku Pána 1682




Jún 1682.



Richtár Vida má plné ruky práce. V Košiciach deň za dňom dochádza k záhadným vraždám obchodníkov a miznú veľké čiastky peňazí v zlate. Aby toho nebolo málo, Thököly chystá útok na Košice, jeho sestra Eva so svojou krásnou spoločníčkou Rhédeyovou už sú v meste a na návštevu sa ohlási aj palatín Esterházy.
V zložitej situácii, keď v meste zavládne strach a vyostrujú sa aj náboženské rozpory medzi protestantmi a katolíkmi, pomáhajú richtárovi dolapiť vrahov a nájsť ukradnuté zlato cisárski dôstojníci z košickej posádky, baróni Sapponara a Guadagni, a kapitán mestských drábov Bodrogi. Podarí sa im to?
Dômyselne zosnovaný príbeh, v ktorom vystupujú fiktívne aj skutočné historické postavy, nielen pobaví a zaujme, ale udržiava v napätí od prvej strany po poslednú.


Recenzie historikov:



Pútavá a originálna, v reáliách historicky presvedčivá fikcia o tom, ako mohol vzniknúť košický zlatý poklad. Až by som uveril, že sa to mohlo stať takto.
Richard Papáč, historik


Svižne a zrozumiteľne napísané dielo. Vcítenie sa do doby, intuícia, myslenie a domnienky sú vyjadrené historicky absolútne správne. Pridanou hodnotou románu je, že čitateľ z neho cíti nefalšovanú atmosféru mesta Košíc s jeho každodennosťou, akoby sa skutočne ocitol v spoločnosti košického richtára, obchodníkov, remeselníkov, s katom či šľachtou a honoráciou...
Uršula Ambrušová, historička

Jazyk: slovenský Rok vydania: 2016 Rozmer: 130×210 mm ISBN: 9788089681662 Počet strán: 272 Väzba: pevná s prebalom

Zaradené v kategóriách