Nakúp aspoň za 39€ a poštovné máš úplne zadarmo!

Kniha ZIMA: Harmonie a zdraví na každý den (Svitko Jelena) [CZ] - Jelena Svitko

ZIMA: Harmonie a zdraví na každý den (Svitko Jelena) [CZ]

Kniha postupuje deň za dňom, od 1. decembra po koniec februára. Sympatická Jelena Svitko nám rozpráva o živote a jeho...

Jelena SvitkoEugenika (2016)

🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
8,90€
Zľava 7%
8,28€

Kniha postupuje deň za dňom, od 1. decembra po koniec februára. Sympatická Jelena Svitko nám rozpráva o živote a jeho plynutí, o prírode, o potrebách tela aj duše. Približuje rôzne prirodzené, nenásilné metódy, ako sa dostať do dobrej kondície, zlepšiť chorobný stav, vyliečiť sa, no podľa možností stále sa udržiavať pri zdraví, sile a dobrej nálade. Jej rady a recepty sa snažia rovnomerne poňať telo aj psychiku. Nepíše len o liečivých bylinách, koreninách, zdravých potravinách a fyzickom cvičení, ale aj o meditácii, modlitbe, svätcoch a anjeloch.
Rozpráva aj o sebe – medzi stránkami nájdete aj jej príbeh, vysvetlenie , ako sa stala uznávanou liečiteľkou.
Keďže kniha pokrýva zimné obdobie, samozrejme sa veľa priestoru venuje typickým zimným nepríjemnostiam: prechladnutiu, kašľu, chrípke, angíne či dokonca zápalu pľúc.
Niektoré recepty sú naozaj kuriózne a skutočne ľudové. Všetky sú overené v praxi. S autorkou sa o ne podelili rôzni ľudia – jej pacienti, čitatelia jej kníh, priatelia a známi. Mnohé recepty J. Svitko dlhé roky starostlivo zbierala z iných kníh a zdrojov. Medzi nimi sú aj tie, ktoré pochádzajú od jej najmilšej liečiteľky, sv. Hildegardy. Ďalšou osobnosťou, o ktorej sa v knihe dočítate, je Sebastian Kneipp.
Jelena Svitko venuje zvláštnu pozornosť aj špeciálnym dňom v danom období. V zime je to zimný slnovrat, vianočné dni, koniec starého a začiatok nového roku. Pri tej príležitosti tu nájdete pekné opisy rôznych starých zvykov a tradícií. Ale tiež zmienky o niektorých spôsoboch veštenia, čo-to z tajov astrológie, ako si zhotoviť aj používať amulety a talizmany či chrániť sa proti urieknutiu...
Ďalšie oblasti, s ktorými vás kniha oboznámi, sú kamene, čakry alebo diagnostika podľa jazyka. No a keďže sa tento sprievodca končí februárom, pri tej príležitosti tu nájdete veľa užitočného o tom, ako správne držať dlhší pôst.

Jazyk: český Rok vydania: 2016 Rozmer: 130×200 mm ISBN: 9788081004827 Počet strán: 208 Väzba: brožovaná

Zaradené v kategóriách