Nakúp aspoň za 39€ a poštovné máš úplne zadarmo!

Kniha Školský atlas sveta [SK] -

Školský atlas sveta [SK]

Slovenská mutácia najpredávanejšieho českého školského atlasu, ktorý v Čechách vychádza už v 4. vydaní a nadväzuje na...


🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
16,50€
Zľava 7%
15,35€


Slovenská mutácia najpredávanejšieho českého školského atlasu, ktorý v Čechách vychádza už v 4. vydaní a nadväzuje na úspešné vydania z rokov 2004, 2007 a 2011, ktoré vyšli v niekoľkých dotlačiach. Atlas je inovovanou, rozšírenou a aktualizovanou verziou licenčného atlasu Kartografie Praha, a. s., vydávaného na slovenskom trhu v predchádzajúcich rokoch v tvrdej väzbe pod názvom "Školský atlas sveta". Atlas je univerzálnou pomôckou pre výučbu nielen geografie na všetkých stupňoch škôl.Je rozdelený do tematických kapitol, ktoré sú naviac farebne rozlíšené, vďaka čomu je orientácia v mapách veľmi zjednodušená. V úvodnej časti sú spracované najnovšie astronomické poznatky o vesmíre a Slnečnej sústave. Ďalej nadväzuje kapitola Svet s mnohými tematickými mapami, ktoré sa venujú prírode, obyvateľstvu, hospodárstvu alebo prostrediu, v ktorom ľudia na Zemi žijú.Časti venované jednotlivým svetadielom obsahujú podrobné všeobecno-zemepisné mapy, doplnené o rozširujúce tematické mapy. Zemepisné učivo je doplnené tiež o historické mapy zásadných etáp vývoja jednotlivých kontinentov, umožňujúce ich využitie aj v medzipredmetovej výučbe.Mapovú časť každého svetadielu uvádzajú fotografie so stručnou charakteristikou a tabuľkou geografických údajov.Atlas je doplnený prehľadnou tabuľkou všetkých štátov a závislých území sveta, tabuľkami zemepisných rekordov a registrom, ktorý obsahuje viac ako 15 000 názvov.Novinky v atlase oproti predchádzajúcim vydaniam:
  • zamestnanosť žien,


  • vzdelanie,


  • zdravotníctvo a kvalita života,


  • ohniská napätia vo svete,


  • fyzická a administratívna mapa Slovenska,


  • podrobná mapa severnej Ázie,


  • vylepšený značkový kľúč všeobecno-zemepisných máp, výrazne uľahčujúci ich čitateľnosť.Kvalitu atlasu garantuje široký kolektív autorov, zameraných na rôzne odvetvia.


Jazyk: slovenský Rok vydania: 2017 Rozmer: 230×320 mm ISBN: 9788089558308 Počet strán: 176 Väzba: pevná

Zaradené v kategóriách