Nakúp aspoň za 39€ a poštovné máš úplne zadarmo!

Kniha Príbeh vlákna. Textilné remeslá na Slovensku (Zora Mintalová Zubercová) [SK] - Zora Mintalová Zubercová

Príbeh vlákna. Textilné remeslá na Slovensku (Zora Mintalová Zubercová) [SK]

Textilné remeslá minulých storočí sú časťou nášho kultúrneho dedičstva, dodnes budia obdiv a inšpirujú módnych tvorcov. Ako...


🍌 Odosielame o 5 dní.
14,95€
Zľava 7%
13,90€

Textilné remeslá minulých storočí sú časťou nášho kultúrneho dedičstva, dodnes budia obdiv a inšpirujú módnych tvorcov. Ako súviseli nariadenia panovníkov, výtvarné slohy či móda európskych kráľovien so vznikom a rozvojom textilných remesiel na Slovensku? Pútavé odpovede ponúka kniha Príbeh vlákna. Zaujímavé rozprávanie etnografky Zory Mintalovej Zubercovej sa začína domácou výrobou textílií pokračuje textilnými remeslami a vznikom i pôsobením cechov. Opisuje spôsob života, prácu majstrov a tovarišov, ich remeselnícku zručnosť a umelecké cítenie. Uvádza textilné materiály, techniky výroby aj výzdoby, originálne výrobky majstrov tkáčov, súkenníkov, vyšívačov, čipkárov či farbiarov. Práca skúsených majstrov inšpirovala aj domácu výrobu, a tak sa viaceré motívy v pozmenenej forme preniesli aj do ľudového odevu a textilu. Súčasťou knihy je farebná obrazová príloha s fotografiami textilných výrobkov z minulých storočí.
Zora Mintalová Zubercová je autorkou viacerých kníh, jej posledná publikácia Tradície na Slovensku (2015) sa stretla s mimoriadnym čitateľským úspechom.

Jazyk: slovenský Rok vydania: 2016 Rozmer: 165×235 mm ISBN: 9788055623658 Počet strán: 224 Väzba: pevná s prebalom

Zaradené v kategóriách