🚚 Pozor! Poštovné ZADARMO na všetky objednávky Zásielkovne

Kniha Peklo je otvorené (Gard Sveen) [SK] - Gard Sveen

Peklo je otvorené (Gard Sveen) [SK]

Tommy Bergmann prichádza na miesto činu v osloskom byte, kde objavili zmasakrovanú mladú prostitútku. Zranenia, ktoré dievča...

Gard SveenPremedia (2016)

🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
13,95€
Zľava 7%
12,97€

Tommy Bergmann prichádza na miesto činu v osloskom byte, kde objavili zmasakrovanú mladú prostitútku. Zranenia, ktoré dievča utŕžilo, sa znepokojivo podobajú na spôsob, akým svoje obete v minulosti doriadil učiteľ Anders Rask. Ten sa k vraždám priznal a už roky sedí izolovaný na uzavretom oddelení psychiatrickej nemocnice.

Matka jednej zo zavraždených je presvedčená, že bývalého učiteľa odsúdili nespravodlivo. Je to všetko len chorá fantázia, alebo sa Raskovi podarilo všetkých oklamať a nevraždil sám?

Pri pátraní po pravde zablúdi Tommy Bergmann s kolegyňou Susanne Bechovou do najtemnejších labyrintov ľudskej duše, dostanú sa do pekla... ktoré sa otvorilo.

Druhý detektívny román s inšpektorom Tommym Bergmannom nasleduje po Sveenovom úspešnom debute Posledný pútnik, ktorý sa stal Severskou detektívkou roku 2014, nasledovať bude tretí diel s názvom Rozbúrená krv.


RecenzieMáloktorý kriminálny román zavádza čitateľa natoľko presvedčivo do hĺbok ľudského šialenstva. 
Romerikes Blad


Ukážka textu z knihyNajobludnejší násilníci a vrahovia, jeden psychotickejší a schizoidnejší ako druhý, dostávali listy od ľudí, ktorí ich neznášali a vyhrážali sa im zabitím, no aj od žien, ktoré by pre nich spravili čokoľvek.
Ženy im posielali svoje adresy a telefónne čísla. Pre mnohých by to mohlo byť priveľké pokušenie či nutkanie – ak to tak možno nazvať, keby sa dostali von. Obdivovateľky sa podpisovali pod vlastný rozsudok smrti bez toho, aby si to uvedomovali. Na druhej strane väčšina pacientov na stráženom oddelení nebude mať nikdy šancu spáchať na týchto ženách zločiny, o akých snívali. Jednoducho boli na to prichorí, dožijú svoje životy tu, za ostnatým drôtom.

Originálny názov: Helvete åpent Jazyk: slovenský Rok vydania: 2016 Rozmer: 150×210 mm ISBN: 9788081593734 Počet strán: 360 Väzba: pevná s prebalom

Zaradené v kategóriách