Nakúp aspoň za 39€ a poštovné máš úplne zadarmo!

Kniha Bola som tu (Formanová Gayle) - Gayle Forman

Bola som tu (Formanová Gayle)

Cody Reynoldsová sa nevie zmieriť so stratou najlepšej priateľky Meg, ktorá nečakane spáchala samovraždu. Nevie pochopiť,...

Gayle FormanIkar (2016)

🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
9,90€
Zľava 7%
9,21€

Cody Reynoldsová sa nevie zmieriť so stratou najlepšej priateľky Meg, ktorá nečakane spáchala samovraždu. Nevie pochopiť, prečo taká úžasná, energická a priateľská osoba túžila zomrieť a neustále ju prenasleduje pocit viny. Všetko sa zmení, keď sa Cody na žiadosť Meginých rodičov vyberie do Tacomy po priateľkine veci a odhalí celkom novú stránku jej osobnosti. Ponára sa čoraz hlbšie do spleti Meginých tajomstiev a neváha podstúpiť akékoľvek nebezpečenstvo, len aby konečne spoznala pravdu. Podarí sa však prísť tejto záhade na koreň a nájde skutočne to, čo hľadala?
Z anglického originálu I Was Here (Speak, An Imprint of PenguinRandomHouse LLC, New York, USA, 2015) preložila Jana Cinková.

Ukážka textu z knihy„Kto si?“ Stojí predo mnou vysoká, neuveriteľne krásna dievčina. Má na sebe batikované tričko so symbolom mieru a hľadí na mňa s neskrývaným odporom.
„Volám sa Cody. Reynoldsová. Prišla som po Meg. Teda po jej veci.“
Dievčina zmeravie. Akoby jej prekážala každá zmienka o Meg, jej samotná existencia. Už teraz ju neznášam. Predstaví sa ako Jabloň. Škoda, že tu nie je Meg, mohli by sme na seba veľavýznamne pozrieť a vyžívať sa v spoločnom pohŕdaní. Čo je to za meno, Jabloň?
„Si jej spolubývajúca?“ vyzvedám. Keď sa Meg presťahovala do Tacomy, posielala mi dlhočizné správy o seminároch, profesoroch, brigádach a občas priložila karikatúry svojich spolubývajúcich – uhľokresby, ktoré pre mňa naskenovala. Za iných okolností by ma potešili, jej zábavná kritika ma vždy pobavila, lebo tak to bolo odjakživa: my dve proti celému svetu.

Originálny názov: I Was Here Jazyk: slovenský Rok vydania: 2016 Rozmer: 125×200 mm ISBN: 9788055149639 Počet strán: 296 Väzba: pevná

Zaradené v kategóriách