Kniha Banská Štiavnica a región (Iveta Chovanová, Silvia Herianová a kolektív) - Iveta Chovanová, Silvia Herianová,

Banská Štiavnica a región (Iveta Chovanová, Silvia Herianová a kolektív)

Banská Štiavnica je klenot medzi mestami Slovenska a jedno z najkrajších miest Strednej Európy. Kedysi tretie najväčšie...


🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
12,90€
Zľava 10%
11,61€

Banská Štiavnica je klenot medzi mestami Slovenska a jedno z najkrajších miest Strednej Európy. Kedysi tretie najväčšie mesto Uhorska bolo po stáročia najbohatším zdrojom striebra a zlata v Európe. Z bohatstva tu vyťaženého sa stavali paláce vo Viedni a Budapešti, financoval cisársky dvor, vojny aj vznikajúca veda. Tu bol po prvý krát na svete použitý pušný prach na odstrel horniny, tu vznikla prvá vysoká škola technického typu v Európe. Paláce a meštianske domy, súsošia a kostoly stavali architekti a umelci európskeho formátu, a centrum mesta sa zázrakom zachovalo v svojej historickej podobe. Od roku 1993 je Banská Štiavnica zapísaná na Zozname svetového dedičstva UNESCO.
Prvý turistický bedeker pre Banskú Štiavnicu a okolie vytvoril tím domácich autorov so zámerom ponúknuť návštevníkom obsahom uceleného, avšak dobre čitateľného sprievodcu touto obľúbenou turistickou destináciou. Bedeker uspokojí hlad po poznaní histórie Štiavnice, jej architektúry a atrakcií, poskytne informáciu o výletoch do okolia, o ponuke pre rodiny, o kaviarňach a reštauráciách a ponuke kultúry a zábavy. Kniha doplnená mapami vyšla v dvoch rovnocenných jazykových mutáciách (SK a EN).

Jazyk: slovenský Rok vydania: 2016 Rozmer: 120×215 mm ISBN: 9788097198503 Počet strán: 120 Väzba: brožovaná