Nakúp aspoň za 39€ a poštovné máš úplne zadarmo!

Kniha Nedaj sa! (Rowellová Rainbow) - Rainbow Rowell

Nedaj sa! (Rowellová Rainbow)

Simon Snow je ten najhorší vyvolený, aký sa kedy objavil. Prinajmenšom to tvrdí jeho spolubývajúci Baz. Baz je síce zlý...

Rainbow RowellIkar (2016)

🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
13,90€
Zľava 7%
12,93€

Simon Snow je ten najhorší vyvolený, aký sa kedy objavil.
Prinajmenšom to tvrdí jeho spolubývajúci Baz. Baz je síce zlý upír a totálny idiot, no v tomto má zrejme pravdu.
Simon v podstate nevie pracovať s prútikom a pomerne často sa mu podarí niečo zapáliť. Jeho mentor sa mu vyhýba, frajerka sa s ním rozišla, po svete pobehuje netvor so Simonovou tvárou a požiera mágiu. Baz by mal z toho všetkého veľkú radosť, no hoci mal spolu so Simonom nastúpiť do posledného ročníka Watfordskej školy mágie, Simonov úhlavný nepriateľ sa ani neobťažoval ukázať.
Nedaj sa je príbeh o duchoch, o láske a o jednej záhade. Je v ňom zhruba toľko bozkávania a rozprávania ako v priemernom príbehu od Rainbow Rowellovej, no oveľa viac netvorov – na svoje si prídu aj fanúšikovia Harryho Pottera.
Keď som dokončila Fanúšičku, dokázala som sa oslobodiť od Cath, jej frajera Leviho a ich sveta. Mala som pocit, že ich príbeh som už dopísala...
No nedokázala som sa oslobodiť od Simona.
Prostredníctvom iných hlasov som o ňom napísala veľa a ustavične som myslela na to, čo by som s ním urobila, keby bol v mojom príbehu, a nie v Cathinom či Gemminom.
Čo by som urobila so Simonom Snowom?
Čo by som urobila s Bazom? A Agathou? A Penny?
Čítala som mnoho príbehov o vyvolených – no ako by som napísala vlastný?
O tom je Simon Snow.
Rainbow Rowellová
Z anglického originálu Carry On (St. Martin's Griffin, New York 2015) preložila Diana Ghaniová.

Ukážka textu z knihyPravdepodobne sa mi chcel znova niekto pomstiť. Goblini po mne idú, odkedy som Spolku pomohol vyhnať ich z Essexu. (Požierali opitých ľudí v kluboch na toaletách a Mág sa obával, že príde o regionálny slang.) Goblin, ktorý ma dokáže zavraždiť, sa tuším stane kráľom.
Tento však korunu nedostane. Meč sa zapichol do sedadla spolujazdca. Vytrhnem ho a nechám zmiznúť po svojom boku. Potom si spomeniem na ruksak. Vezmem ho do rúk, krv utriem do svojich sivých teplákov, otvorím ho a vytiahnem prútik. Nemôžem tu nechať takýto neporiadok a nemám pocit, že by som si mal odložiť dôkazy.
Zdvihnem prútik nad taxík a cítim, ako sa zo mňa derie mágia. „Spolupracuj so mnou,“ zašepkám. „Vyper sa, ty sprostý fľak!“
Penelopa sa pomocou tohto kúzla dokáže zbaviť nehoráznych vecí. Ja si však dokážem len vyčistiť trocha krvi z nohavíc. No aj to je niečo.
Mágia sa mi zbiera v ruke – je taká mocná, až sa mi trasú prsty. „No tak,“ zamrmlem a ukážem. „Zmizni!“
Z prútika aj mojich prstov vyletia iskry.
„Doriti, no tak...“ Precvičím si zápästie a znova namierim prútik. Všimnem si, že goblinova hlava leží v tráve pri mojich nohách. Zasa je zelená. Goblini sú fakt krásavci. (Väčšina zloduchov vyzerá fakt dobre.) „Taxikára si určite zožral,“ poviem a odkopnem hlavu naspäť k autu. Mám pocit, akoby mi horela ruka.
„Vypar sa!“ skríknem.
Zdola až po končeky prstov mnou prebehne horúca vlna a taxík zmizne. A potom aj hlava. A plot. A cesta...

Originálny názov: Carry On Jazyk: slovenský Rok vydania: 2016 Rozmer: 145×225 mm ISBN: 9788055150604 Počet strán: 456 Väzba: brožovaná

Zaradené v kategóriách