Nakúp aspoň za 39€ a poštovné máš úplne zadarmo!

Kniha Invázia do Tearlingu (Johansenová Erika) - Erika Johansen

Invázia do Tearlingu (Johansenová Erika)

Kelseu Glynnovú, mladú kráľovnú Tearlingu, čaká výzva, akej dosiaľ nečelila. Zastavením zásielok otrokov do Mortmesnu...

Erika JohansenIkar (2016)

🍌 Odosielame o 5 dní.
15,90€
Zľava 7%
14,79€

Kelseu Glynnovú, mladú kráľovnú Tearlingu, čaká výzva, akej dosiaľ nečelila. Zastavením zásielok otrokov do Mortmesnu nahnevala Červenú kráľovnú – brutálnu vládkyňu, ktorej moc pramení z čiernej mágie. Tá teraz posiela do Tearlingu armádu, aby ho pripravila úplne o všetko. Inváziu už nič zastaví.
Ako sa mortská armáda blíži k hlavnému mestu, Kelsea nadobúda tajomnú moc. Dokáže sa spojiť s obdobím pred Prechodom a zisťuje, že sa musí spoľahnúť na čudného, možno aj nebezpečného spojenca – ženu menom Lily, ktorá žila pred mnohými rokmi. Osud Tearlingu aj Kelseinej duše závisí práve od Lily, Kelsea však možno nebude mať dosť času, aby si to overila.
Z anglického originálu The Invasion of the Tearling
(Harpercollins, New York 2015) preložil Patrik Frank.

Ukážka textu z knihy„Pani?“ spýtal sa Pen ticho. „Ste v poriadku?“
„Nič mi nie je,“ zamumlala, no v skutočnosti jej v zornom poli tancovali záblesky svetla. Uvedomila si, že jej príde zle, a to si pred Bermondom nemohla dovoliť. Postavila sa a hneď sa musela chytiť stola, aby nestratila rovnováhu.
„Pani?“
„Nič mi nie je,“ zopakovala a pokrútila hlavu v nádeji, že sa jej rozjasní.
„Čo je s ňou?“ chcel vedieť Bermond, no aj jeho hlas už rýchlo slabol. Celý svet odrazu voňal dažďom. Kelsea sa držala stola a cítila, ako sa jej hladká naleštená doska kĺže pod prstami.
„Chyť ju, človeče!“ skríkol Palcát. „Spadne!“
Na páse zacítila Penovu ruku, jeho dotyk jej však nebol príjemný, a tak ho zo seba striasla. Zrak sa jej už celkom zahmlil a odrazu videla samé neznáme veci: Malú kabínu a sivú, hrozivú oblohu. V panike zavrela oči a znova ich otvorila, hľadajúc audienčnú sieň, svojich strážcov či čokoľvek známe. Nič z toho však nevidela, Palcát, Pen, Bermond... všetci zmizli.

Originálny názov: The Invasion of the Tearling Jazyk: slovenský Rok vydania: 2016 Rozmer: 126×200 mm ISBN: 9788055145846 Počet strán: 496 Väzba: brožovaná

Zaradené v kategóriách