Nakúp aspoň za 39€ a poštovné máš úplne zadarmo!

Kniha Iskra v popole (Tahirová Sabaa) - Sabaa Tahir

Iskra v popole (Tahirová Sabaa)

V ríši vojakov sa odpor trestá smrťou. Tí, čo nezaprisahajú svoju krv a telo cisárovi, riskujú popravu svojich blízkych a...

Sabaa TahirIkar (2016)

🍎 Vypredané
13,90€
Zľava 7%
12,93€

V ríši vojakov sa odpor trestá smrťou. Tí, čo nezaprisahajú svoju krv a telo cisárovi, riskujú popravu svojich blízkych a skazu všetkého, čo im je drahé.V tomto krutom svete sa životom ťažko prebíja otrokyňa Laia, ktorá žije so starými rodičmi a starším bratom Darinom v pokútnej štvrti. Rodina živorí a vedie biednu existenciu. Nikto z nich sa nestavia na odpor proti ríši, lebo videli, ako dopadli tí, čo tak urobili. Jedného dňa k nim však vtrhnú vojaci, zabijú starkých a Lainho brata zatknú za zradu. Laii sa podarí utiecť a vyhľadá pomoc rebelov, ktorí jej prisľúbia, že zachránia jej brata, zato však bude musieť pre nich robiť špiónku v najväčšej vojenskej akadémii v ríši. Laia sa tam stretne so synom krutej generálky Eliášom – najlepším vojakom školy, ktorý však v kútiku duše celú ríšu i armádu hlboko nenávidí. Túži iba po tom, aby sa oslobodil spod tyranie, ktorou si ríša vynucuje poslušnosť. On aj Laia čoskoro zistia, že ich osudy sú prepletené a že ich činy môžu zmeniť osud celej ríše.
Iskra v popole ponúka miestami temný a príliš drsný príbeh, ktorý sa vzdialene inšpiruje životom v starovekom Ríme. Osudy hlavných hrdinov a neustále gradované napätie vás vtiahnu do rozprávkovo-fantazijného sveta, v ktorom sa zvádza večný boj medzi dobrom a zlom, kde však dobro často ťahá za kratší koniec.
Z anglického originálu An Ember in theAshes
(Penguin Random House, New York 2015)
preložil Martin Štulrajter.

Ukážka textu z knihyOpäť sa ozvalo búchanie na dvere.
„V mene ríše,“ prehovoril ktosi podráždeným hlasom, „vás žiadam, aby ste otvorili tie dvere.“
Obaja s Darinom sme zmeraveli.
„To sa nepodobá na masku,“ šepol Darin. Masky s ľahkosťou vyslovujú slová, ktoré vami preniknú ako šabľa. Za ten čas, čo legionár zabúchal a vyslovil rozkaz, maska by už bola v dome a mečom ťala všetkých, čo by jej stáli v ceste.
Darin mi pozrel do očí, vedela som, že obaja myslíme na to isté. Ak maska nie je s ostatnými vojakmi pri predných dverách, kde potom je?
„Neboj sa, Laia,“ prihovoril sa mi Darin. „Nedovolím, aby sa ti niečo stalo.“

Originálny názov: An Ember in the Ashes Jazyk: slovenský Rok vydania: 2016 Rozmer: 145×227 mm ISBN: 9788055147673 Počet strán: 424 Väzba: brožovaná

Zaradené v kategóriách