Najväčší filmový VÝPREDAJ skladu je tu!

Kniha Úvod do všeobecnej a klinicky aplikovanej biochémie (DM Vasudevan) [SK] - Kannan Vaidyanathan,

Úvod do všeobecnej a klinicky aplikovanej biochémie (DM Vasudevan) [SK]

Zameranie obsahu publikácie: • Chemické základy života – bunka; bunkové organely; štruktúra, vlastnosti a biologické...


🍌 Odosielame o 10 dní.
70,40€

Zameranie obsahu publikácie:

• Chemické základy života – bunka; bunkové organely; štruktúra, vlastnosti a biologické funkcie aminokyselín, proteínov, sacharidov, lipidov; základy enzymológie.
• Všeobecný metabolizmus – metabolizmus sacharidov, mastných kyselín, aminokyselín; citrátový cyklus; cholesterol a lipoproteíny; biologická oxidácia a elektrónový transportný reťazec; oxidačná fosforylácia; voľné radikály; syntéza hému; štruktúra a funkcia hemoglobínu.
• Klinicky aplikovaná biochémia – klinická enzymológia; regulácia glykémie; hyperlipoproteinémie; funkcie pečene, žalúdka, pankreasu, obličiek a ich testovanie; plazmatické proteíny; acidobázická rovnováha; elektrolyty a rovnováha vody v organizme; telové tekutiny; klinická laboratórna diagnostika; imunochémia; AIDS a HIV; biochémia nádorových chorôb; tkanivové proteíny v zdraví a chorobe; využitie rádioizotopov v medicíne; signálne molekuly a rastové faktory.
• Výživa – vitamíny; minerálne látky; energetický metabolizmus; detoxikácia a biotransformácia xenobiotík; polutanty; toxické kovy.
• Molekulárna biológia – chémia a metabolizmus nukleotidov; štruktúra a replikácia DNA; transkripcia a translácia; dedičnosť; mutácie a kontrola génovej expresie; rekombinantné DNA-technológie; génová terapia; molekulárna diagnostika.
• Hormóny – mechanizmus účinku; hormóny hypotalamu a hypofýzy; steroidné hormóny; tyroidné hormóny.


AUTORI

DM Vasudevan, MBBS, MD, FAMS, FRCPath – profesor lekárskej biochémie, pôsobí na významných univerzitách v Indii, postdoktorandské štúdium absolvoval na Švajčiarskom inštitúte pre výskum rakoviny v Lausanne, ako hosťujúci profesor pôsobil na University of Health Sciences, Bethesda v USA, je členom Royal College of Pathologists v Londýne.

Sreekumari S, MBBS, MD – pôsobí ako profesorka biochémie na Sree Gokulam Medical College and Research Fondation, Thiruvanthapuam, Kerala.

Kannan Vaidyanathan, MBBS, MD – pôsobí ako mimoriadny profesor klinickej biochémie a vedie Laboratórium metabolických porúch na Amrita Institute of Medical Sciences, Kochi, Kerala.

Jazyk: slovenský Rok vydania: 2015 Rozmer: 210×274 mm ISBN: 9788097015688 Počet strán: 680 Väzba: brožovaná

Zaradené v kategóriách