Gorila je tu stále pre teba! Expresné doručenie na druhý deň už od 2,97€

Kniha Život starca Arsénia Kappadockého (Paisij Svätohorský) [SK] - Paisij Svätohorský

Život starca Arsénia Kappadockého (Paisij Svätohorský) [SK]

Kniha Život starca Arsénia Kappadockého opisuje život askétu, ktorý žil a pôsobil koncom 19. a začiatkom 20. storočia v...


🍌 Odosielame o 6 dní.
13,79€
Zľava 5%
13,10€

Kniha Život starca Arsénia Kappadockého opisuje život askétu, ktorý žil a pôsobil koncom 19. a začiatkom 20. storočia v Kappadokii na východe Turecka. Autorom knihy je starec Paisij Svätohorský, jeden z najväčších askétov 20. storočia, ktorý svojím strhujúcim životom oslovil milióny čitateľov na celom svete. Rovnako strhujúci je aj život starca Arsénia, za ktorým prichádzali mnohí ľudia s rôznymi duchovnými a telesnými problémami. Všetkým pomáhal slovami, príkladom i modlitbou.
Láska starca Arsénia vyžarovala z jeho vnútra a objímala všetkých ľudí, ktorí si ho nesmierne vážili. Starec Paisij mal v Arséniovi Kappadockom veľký vzor a počas svojho života sa mu stále chcel podobať. Jeho duchovné zápasy opísal veľmi jednoduchou a pútavou formou.
Kniha bola preložená do štrnástich jazykov. Čitateľovi poskytuje jedinečné informácie nielen o starcovi Arséniovi, ale aj o jeho rodnej Kappadokii, ktorá bola v minulosti silným duchovným a intelektuálnym centrom vďaka veľkým osobnostiam, ktoré pôsobili v tejto oblasti alebo z nej pochádzali. Farebné fotografie a mapa Kappadokie uvádzajú čitateľa do prostredia Fárasy a okolia, kde žil starec Arsénios.

Jazyk: slovenský Rok vydania: 2015 Rozmer: 147×218 mm ISBN: 9788097180614 Počet strán: 116 Väzba: pevná

Zaradené v kategóriách