Poštovné zadarmo už pri objednávke nad 39€

Kniha Rozdvojenie (Bartková Alica) - Alica Bartková

Rozdvojenie (Bartková Alica)

Od autorky Kniha nepokoja, Návrat a Piková sedma Tridsiatnička Tina by sa mohla považovať za šťastnú a spokojnú....


🍎 Vypredané
4,90€

Od autorky Kniha nepokoja, Návrat a Piková sedma

Tridsiatnička Tina by sa mohla považovať za šťastnú a spokojnú. Osamostatnila sa, našla si slušne platenú prácu ekonómky a až na bezohľadného šéfa v robote ju nič netrápi. No niečo nie je v poriadku – často nachádza veci tam, kde by to vôbec nečakala, alebo sa ocitne na istých miestach a nevie, ako sa tam dostala.

Počas silnej rannej búrky, keď jej nárazy vetra rozbijú okno, uteká do pivnice pre igelit, aby ho zakryla. No keď sa vráti, nájde byt vyhorený do tla. Nezostane jej iné východisko, len sa načas presťahovať k rodičom.

Prechodné ubytovanie jej ponúkne aj priateľ Maťo, s ktorým sa už dlhší čas chystá rozísť, ale také dôležité rozhodnutie nechce riešiť cez telefón. Keď jej na polícii oznámia, že požiar v jej byte založil niekto úmyselne, začne podozrievať Maťa, ktorý ju sleduje na každom kroku. Tina sa chce Maťa zbaviť, ale akosi to nedokáže. Pozná ho už od detstva, bol jej verným priateľom počas dospievania a teraz si na ňu robí priveľké nároky. Tina sa musí rozhodnúť pre rázne a riskantné riešenie, aby nestratila kontrolu nad svojím životom.

Ukážka textu z knihy„Okresná polícia. Hovorím s pani Martinou Skalickou?“
„Áno. O čo ide?“
„Pri šetrení sa ukázalo podozrenie, že byt, ktorý vám vyhorel, bol podpálený úmyselne.“
To sa mi snáď zdá. Čo to melie?! „Ako... úmyselne?“ Hlúpa otázka, ale to, čo mi pred chvíľou povedal, je ešte viac od veci.
„Niekto vám možno podpálil byt.“
„Veď to bol skrat pri búrke.“
„Áno, vyzeralo to tak, ale ukázalo sa, že ložísk požiaru bolo viac.“
„To nie je možné.“
„Pani Skalická, ja iba hovorím, čo sme zistili. Musíte k nám prísť vypovedať.“
„Čo?!“
„Môžete prísť zajtra o deviatej?“
„Neviem... asi áno.“
„Dobre. Predvolanie teda nedostanete. Príďte, prosím, presne. Dovidenia.“
„Dov...“ ani som nestihla dopovedať a zložil.
Čo to má, dofrasa, znamenať?! Určite je to debilina. Kto by mi za tú chvíľu, čo som bola v pivnici, podpálil byt? Navyše, dvere neboli vylomené, takže by si musel odomknúť, a kľúče od bytu mám iba ja. Nechápem, čo chcú odo mňa počuť. Hádam ma neupodozrievajú? Poistka, ktorú mám na byt, je taká úbohá, že nepokryje ani upratovacie práce. Ani mi vlastne doteraz nenapadlo, že by mi ju mali vyplatiť. No kým mi poisťovňa niečo vyplatí, prejde určite celá večnosť. Keď sa upokojím a uvedomím si, že ide iba o nejaký trápny omyl, zdvihnem sa zo stoličky oznámiť šéfovi, že zajtra prídem neskôr.

Jazyk: slovenský Rok vydania: 2015 Rozmer: 115×180 mm ISBN: 9788022207256 Počet strán: 148 Väzba: brožovaná