Nakúp do konca decembra a vyhraj zájazd na Bali!

Kniha Hodina vlka (Klus Jaroslav) - Jaroslav Klus

Hodina vlka (Klus Jaroslav)

Hodina vlka je čas medzi nocou a dňom, keď sa človeku podľa severskej mytológie zjavujú veci nevídané. Autor si zvolil pre...

Jaroslav KlusIkar (2015)

🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
🎄 Do Vianoc: ÁNO
9,90€
Zľava 60%
4,00€

Hodina vlka je čas medzi nocou a dňom, keď sa človeku podľa severskej mytológie zjavujú veci nevídané. Autor si zvolil pre svoj príbeh dvoch rozprávačov: mladého muža, ktorý hľadá samého seba a lono vhodné na zachovanie rodu, a syna, čo pred narodením spomína na dôležité okamihy zo života otca. Napriek zdanlivo zložitej forme ide o vtipný, humorne ladený príbeh, prekypujúci emóciami, bizarnými scénkami, ale aj nie vždy príjemnými udalosťami z našej nedávnej minulosti. Obrázky zo života otca syn vo forme spomienok zdedil, a to len preto, aby na ne hneď po narodení zabudol a všetko sa mohlo zopakovať odznova.

Ukážka textu z knihyV žltom svetle bolo vidieť len fragment Dominikovej, šialenstvom a špinou zohyzdenej tváre. Všetko ostatné bolo zahalené v šere.
„Ho hes?“ okríkol ma Dominik, keď som vstúpil. Jediný zub v ústach mu neumožňoval hovoriť zrozumiteľnejšie.
Bez slova som mu ukázal hrniec s kapustnicou a balíček mäsa. Dominik sa usmial.
„Haj!“ Starý blázon odniekiaľ znenazdajky vytiahol špinavé prázdne vedro a bez zaváhania doň prelial zabíjačkovú polievku. Náhlivo rozbalil balíček s mäsom a kúsok si z neho odrezal. Druhý kúsok odrezal pre mňa. So strachom som si vložil do úst odrezok surového mäsa a zacítil jeho zvláštnu chuť. Mlčky sme prežúvali. Dominik ťažko prehltol, prudko sa postavil a niekam sa vytratil. V okamihu, keď nebol pri stole, vynoril sa z tmy tučný čierny kocúr a zvyšok mäsa uchmatol.
Dominik sa po chvíli vrátil s fľašou vína v rukách. Keď zbadal, že na stole ostal len zamastený papier, schmatol nôž a nenávistne na mňa zagánil. Pochopil som, že ma chce zabiť.

Jazyk: slovenský Rok vydania: 2015 Rozmer: 135×210 mm ISBN: 9788055141282 Počet strán: 200 Väzba: pevná

Zaradené v kategóriách