Nakúp do konca decembra a vyhraj zájazd na Bali!

Blu-ray DanubeStory - Jana Čavojská, Vladimír Kampf
Blu-ray (22,00€) DVD (20,00€) DVD (18,00€)

DanubeStory (Blu-ray)


🍎 Vypredané
22,00€

DanubeStory I: Od farmára k lovcovi žiab
Prvá časť dokumentárneho filmu Jany Čavojskej a Vladimíra Kampfa
Príbehy ľudí a druhej najdlhšej rieky v Európe. Autori niekoľkokrát precestovali po zemi a po vode celý Dunaj dlhý takmer tritisíc kilometrov. Hľadali postavy charakterizujúce desať krajín, ktorými rieka preteká. V prvej časti príbehov od Čierneho lesa v Nemecku po Čierne more na hranici Rumunska a Ukrajiny rozprávajú: V Nemecku farmár, jeden zo strážcov prameňov, v Rakúsku výrobca tradičných drevených bárok, na Slovensku biológ, v Maďarsku správca mosta, v Chorvátsku ornitologička, v Srbsku galerista a zberateľ umenia, v Bulharsku páleničiar, v Moldavsku muzikant, na Ukrajine fotografka a v Rumunsku lovec žiab. Pestrú zmes ich životov dopĺňa jednoduchý príbeh rieky. Napriek tomu, že pri prameni žijú tí bohatší a životná úroveň ľudí na brehoch ide dolu vodou naozaj dolu vodou, žiadny z príbehov nie je uplakaným zmierením sa s osudom, ale jedinečnou poctou pozoruhodnej životaschopnosti.

DanubeStory II: Od manažéra ku klobučníkovi
Druhá časť dokumentárneho filmu Jany Čavojskej a Vladimíra Kampfa
Ďalšie, zimné príbehy ľudí z desiatich krajín, ktorými Dunaj preteká. Tento raz postupujeme proti prúdu. Rozprávačmi o živote s riekou sú: hotelový manažér na Ukrajine, logopedička v Moldavsku, zbormajsterka v Bulharsku, tréner veslovania v Rumunsku, kompár v Srbsku, žoldnier v Chorvátsku, výrobca masiek v Maďarsku, lodník na Slovensku, kaviarnik v Rakúsku a klobučník v Nemecku. Dopĺňajú ich informácie o zaujímavostiach rieky a živote na jej brehoch. Príbeh Dunaja končí v Nemecku, na kanáli Rýn – Mohan – Dunaj, ktorý rieku spája so severom Európy. Od Čierneho lesa v Nemecku po Čierne more na hraniciach Rumunska a Ukrajiny. Bohatstvo, bieda. Skalnaté kaňony aj nekonečné roviny. Okolo jedinečného toku kopa príbehov. Veselých aj smutných. Tečú životom, ako Dunaj.
Filmom plníme sen tým, ktorí tiež chcú prežiť dobrodružstvá pri druhej najväčšej rieke nášho kontinentu, ale každodenné starosti im to nedovolia.

danubeStory 1: od farmára k lovcovi žiab - Trailer from danubestory on Vimeo.


Rok vydania: 2014 Rozmer: 135×170 mm Dĺžka: 52+52 Obal: Blu-ray obal Titulky: slovenské

Zaradené v kategóriách