Nakúp aspoň za 39€ a poštovné máš úplne zadarmo!

Kniha Labyrint: Zhorenisko (Dashner James) - James Dashner

Labyrint: Zhorenisko (Dashner James)

Thomas veril, že útek z Labyrintu prinesie Flekárom slobodu, ale nemohol sa väčšmi mýliť. Život nie je ani zďaleka taký...

James DashnerIkar (2015)

🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
13,90€
Zľava 50%
7,00€

Thomas veril, že útek z Labyrintu prinesie Flekárom slobodu, ale nemohol sa väčšmi mýliť. Život nie je ani zďaleka taký jednoduchý a ukazuje sa, že to, čo spočiatku vyzeralo ako koniec trápenia, je iba jeho začiatkom. Po krátkom oddychu sa Flekári stretávajú s mužom, ktorý výzorom pripomína potkana, a dozvedajú sa, že testovanie vstupuje do druhej fázy. Ich úlohou je za dva týždne prejsť cez najhorúcejšiu časť sveta – Zhorenisko. No Thomasova priateľka Teresa záhadne zmizne.
Na Zhorenisku neexistujú žiadne pravidlá. Flekári sa musia spoľahnúť iba na seba, nijaká pomoc nepríde a trestom za zlyhanie je smrť. CHAOS sa prostredníctvom nových premenných postaral, aby ich šance čo najväčšmi znížil.
Skúška v Zhorenisku otestuje silu priateľstva aj súdržnosti. Flekári musia čeliť aj novému nepriateľovi, ktorý je rozhodnutý prežiť aj za cenu toho, že by mal Thomasa a jeho priateľov zničiť.
Z anglického originálu The Scorch Trials (Delacorte Press, an imprint of
Random House Children’s Books, a division of Random House, Inc., New York 2009) preložil Michal Jedinák.

Ukážka textu z knihyRovno pred ním explodovalo spaľujúce biele svetlo a znova ho zrazilo z nôh. S výkrikom letel dozadu a pokúšal sa dočiahnuť na zem. K výbuchu došlo presne na mieste, kde bežal Minho. Minho! Thomas pristál so zadunením, mal pocit, akoby sa mu na okamih vykĺbili všetky kosti v tele a vzápätí sa vrátili na svoje miesta. Nevšímal si bolesť, vstal a rozbehol sa vpred. Pred očami mal tmu posiatu rozostrenými škvrnami svetla pripomínajúcimi purpurové meňavky. Potom uvidel plamene.
Mozgu chvíľu trvalo, kým pochopil, na čo sa díva. Naokolo tancovali magické ohnivé stĺpce, vietor strhával žeravé úponky doprava. Potom v explózii iskier dopadli na zem. Thomas pribehol na to miesto a zadržal dych.
Pred ním ležal Minho. Horeli mu šaty.

Originálny názov: The Scorch Trials Jazyk: slovenský Rok vydania: 2015 Rozmer: 146×225 mm ISBN: 9788055144078 Počet strán: 344 Väzba: brožovaná

Zaradené v kategóriách