Nakúp do konca decembra a vyhraj zájazd na Bali!

Kniha Trh a jeho deformácie štátom (Jozef Horeháj) [SK] - Jozef Horeháj

Trh a jeho deformácie štátom (Jozef Horeháj) [SK]

Monografia vychádza zo základných charakteristík rakúskej školy. Autor v nej vymedzuje jednak rozhodujúce prvky trhového...


🍌 Odosielame o 9 dní.
🎄 Do Vianoc: ÁNO
2,55€
Zľava -217%
8,08€

Monografia vychádza zo základných charakteristík rakúskej školy. Autor v nej vymedzuje jednak rozhodujúce prvky trhového systému a podstatu jeho fungovania, a jednak poukazuje na to, ako štátne intervencie deformujú tieto prvky, a tým aj schopnosť trhu efektívne regulovať hospodárstvo. Pozostáva z piatich kapitol, ktoré plynule prechádzajú od definovania rakúskej ekonómie a prvkov fungovania trhového systému k samotnému fungovaniu trhu, pôvodu spochybňovania jeho fungovania a k deformácii trhových prvkov.

Monografia je určená primárne študentom ekonomických vied na prehĺbenie pochopenia dôležitých ekonomických vzťahov, ale aj aktuálnych hospodárskych problémov. Jej obsah má však význam aj pre záujemcov z iných spoločenských vied – filozofie, sociológie, politológie a pod., pre vedeckých pracovníkov, ako aj odborníkov z praxe, ktorým môže rozšíriť oblasť ekonomického poznania.

Jazyk: slovenský Rok vydania: 2014 Rozmer: 170×240 mm ISBN: 9788081680878 Počet strán: 88 Väzba: brožovaná

Zaradené v kategóriách