📚 Aktuálne knižné zľavy

Kniha Rus je ten, ktorý miluje brezy - Olga Grjasnowa

Rus je ten, ktorý miluje brezy

Debut mladej autorky sa v Nemecku zaradil medzi najvýraznejšie literárne udalosti roka. Román zobrazuje mladých nomádov,...


🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
11,50€
Zľava 7%
10,70€

Debut mladej autorky sa v Nemecku zaradil medzi najvýraznejšie literárne udalosti roka. Román zobrazuje mladých nomádov, ktorí stratili všetky istoty a v čoraz nepokojnejšom svete márne hľadajú domov, lásku i vlastnú identitu.
Hlavná postava Maša žije a miluje rýchlo, vníma intenzívne a citlivo, no vie byť aj cynická a tvrdá. Dospela príliš skoro. Jej detstvo poznačil pogrom v Baku, vyrástla v nemeckom veľkomeste. Keď zamieri na Blízky východ, v jej živote už neplatia nijaké pravidlá.  
Olga Grjasnowa (1984) sa narodila v Azerbajdžane, ako jedenásťročná presídlila s rodičmi do Nemecka. Vyštudovala Literárny inštitút v Lipsku, dlhší čas žila v Poľsku, Rusku, Taliansku a Izraeli. Jej debutový román vyšiel v desiatich jazykoch, mimoriadny ohlas vzbudil aj jej druhý román Právna nejasnosť istého manželstva, stredobodom ktorého je vzťahový trojuholník.

Recenzie:

Tento román nemožno zaradiť do žiadnej kategórie. Ide o debut autorky, o ktorej ešte budeme veľa počuť.
Tages-Anzeiger

Veľmi silný a obrazovo bohatý príbeh. Vtiahne čitateľa do globalizovaného sveta, v ktorom hrdinka opakovane naráža na úzkoprsosť, nedôveru a malichernosť.
NZZ am Sonntag

Tragikomická Maša Koganová je hrdinkou nového typu nemeckej literatúry: multietnického a prirodzene kozmopolitného románu, ktorý veľké myšlienky nahrádza obrovským energickým nábojom.
Die Zeit

Originálny názov: Der Russe ist einer, der Birken liebt Jazyk: slovenský Rok vydania: 2014 Rozmer: 130×200 mm ISBN: 9788081591426 Počet strán: 240 Väzba: pevná s prebalom

Zaradené v kategóriách