Nakúp do konca decembra a vyhraj zájazd na Bali!

Kniha Oblátnice (Strelec Karol) - Karol Strelec

Oblátnice (Strelec Karol)

Neodmysliteľnou súčasťou slávnostne prestretého štedrovečerného stola sú vianočné oblátky – prvý chod štedrej večere so...


🍌 Odosielame o 4 dni.
🎄 Do Vianoc: ÁNO
(len Osobný odber a Kuriér)
11,90€
Zľava 7%
11,07€

Neodmysliteľnou súčasťou slávnostne prestretého štedrovečerného stola sú vianočné oblátky – prvý chod štedrej večere so symbolickým posvätným významom. Úkony spojené s prípravou a pečením oblátok majú veľmi starú tradíciu, ktorá korení v tradícii oblátkových hostií – liturgického omšového chleba. Úkony spojené s prípravou a pečením oblátok majú veľmi starú tradíciu, ktorej korene sú späté so zavedením oltárneho chleba v podobe oblátkových hostií do kresťanskej liturgie. S tým bezprostredne súvisí aj vznik samotných oblátnic, špeciálneho kovového nástroja slúžiaceho na vyhotovovanie oblátkového pečiva, u nás neskôr najmä vianočných oblátok.

Nevšedné knižné dielo, výsledok mnohoročnej objavnej práce popredného etnografa, rekonštruuje v celoeurópskom kontexte vývoj oblátnic, ich tvarové premeny, techniky zhotovenia a ikonografiu výzdobných motívov. Podáva množstvo unikátnych informácií a ilustrácií o týchto pozoruhodných artefaktoch našej kultúrnej histórie.

Jazyk: slovenský Rok vydania: 2014 Rozmer: 168×238 mm ISBN: 9788081151835 Počet strán: 128 Väzba: pevná

Zaradené v kategóriách