🔥 Nový prípad Dominika Dána v predpredaji!

Hra Santy Anno

Granna (2006)

🍌 Odosielame o 8 dní.
13,99€
Zľava 15%
11,89€

Do ich role sa dostanete v tejto jednoduchej hre, kde záleží na Vašej rýchlosti i presnosti uvažovania. Okolo prístavu stojí do kruhu 8 lodí a Vy sa nachádzate na jednej z nich. Uprostred sa vyloží sada kariet určujúcich rozkazy, podľa ktorých sa majú piráti premiestniť.

Každý rozkaz je sám o sebe jednoduchý. Napr. kartička zobrazujúca plachty znamená presun na loď s rovnakou farbou plachiet. Každej takejto podmienke vždy zodpovedá práve jedna loď, takže rozkaz je vždy jednoznačný. Ale pozor, prvý háčik! Ak je na kartičke plachta vyfarbená a je nakreslená preškrtnutá, rozkaz sa na túto farbu nevzťahuje.

Prvý rozkaz celej sady je odokrytý až ako posledný a potom už nastáva horúčkovitá kalkulácia a snaha uvedomiť si, kam že sa to vlastne celou sadou rozkazov presuniem. Hneď ako mám pocit, že viem, na ktorej lodi ma očakávajú, položím na ňu kartičku svojho piráta a na prístav uprostred stola položím kruhový žetón s mojím pirátom, ktorým je určené poradie riešenia. V akčnejšej verzii je pri každej lodi stolička a hráči sa musia fyzicky presunúť z jednej lodi (stoličky) na druhú.

Teraz všetci postupne vykonajú rozkazy a preveria tak, či sa ich opití piráti nenalodili inde než mali :-). Tí najrýchlejší správne nalodení piráti sú odmenení zlatom. Po piatich kolách hry sa celkové zisky spočítajú a najúspešnejší hráč sa stáva novým pirátskym kapitánom. Ten komu sa darilo najmenej je potom samozrejme menovaný plavčíkom a zvyšok cesty na lodi drhne podlahu.

Obsah hry:
58 kariet (37 základných a 15 kariet pre expertov, 6 akčných kariet), mince (dukáty v hodnotách 1 až 5), 8 lodí, 8 kartičiek pirátov, 8 kartičiek s obrazmi pirátov, 8 lodných okienok (kruhové žetóny), 1 prístav a pravidlá hry.

Dĺžka hry: 30min
Počrt hráčov: 3-8 hráčov

Rok vydania: 2006 Odporúčaný vek: 10+ ISBN: 5900221020984 Rozmer: 205×205 mm Väzba: krabička Jazyk: slovenčina

Zaradené v kategóriách