Nakúp aspoň za 39€ a poštovné máš úplne zadarmo!

Kniha Galveston (Pizzolatto Nic) - Nic Pizzolatto

Galveston (Pizzolatto Nic)

Mafiánsky zločinec Roy Candy má svoje dni zrátané. Nielenže mu diagnostikujú smrteľnú chorobu, ale stane sa nepohodlným pre...

Nic PizzolattoIkar (2015)

🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
11,90€
Zľava 7%
11,07€Mafiánsky zločinec Roy Candy má svoje dni zrátané. Nielenže mu diagnostikujú smrteľnú chorobu, ale stane sa nepohodlným pre svojho šéfa. Ten ho preto pošle na záťah, z ktorého nemá vyviaznuť živý. Roy si však ľahko spočíta, že narýchlo dohodená prácička má byť v skutočnosti jeho posledná. Paradoxne je to teda Roy, kto zo stretnutia s najatými zabijakmi vyjde so zdravou kožou.
Skôr než stihne zdúchnuť z miesta činu, nájde tam vystrašené osemnásťročné dievča, ktoré má v očiach vpísané čosi, čo im obom navždy zmení život. Roy ju napriek všetkým pravidlám vezme so sebou a spoločne unikajú z New Orleansu do Galvestonu. Dievča sa volá Rocky a pôsobí ako magnet na mužov aj na problémy. Uniknúť svetu lacných motelov, zavšivavených dier a skrachovaných snov je nakoniec ťažšie, než sa zdá. Rocky navyše ukrýva tajomstvá, ktoré nedajú spávať ani človeku jednou nohou v hrobe, akým je Roy.

Galveston - špičkový triler od tvorcu seriálu True detective, ktorý sa v uplynulom roku stal jednou z najväčších televíznych udalostí vo svete a jedným z najsilnejších programov v televízii. Najmä vďaka Nicovi Pizzolattovi zožal seriál obrovský úspech, bol nominovaný na Emmy v dvanástich kategóriách a autora scenára preslávil po celom svete. Nic Pizoolatto však debutoval románom Galveston, ktorý teraz vychádza v slovenskom preklade. Tento temný triler bol doteraz preložený do 16 jazykov a pripravuje sa aj jeho sfilmovanie. Kto videl seriál Tru detective, bude si vedieť predstaviť atmosféru a silu príbehu, pretože v tom sú si veľmi podobné.

Z anglického originálu Galveston (Scribner, New York 2010)
preložil Matúš Kyčina.

Ukážka textu z knihyZnovu som začul vzlykot, najprv som si pomyslel, že je to Angelo, ale pomaly som si zvykal na prítmie a po mojej ľavici som zbadal sedieť akési dievča. Videl som už dosť dobre, aby som jej na lícach rozoznal rozmazanú maskaru. Nohy si pritisla na hruď, triasla sa.
Konečne mi došlo, o čo ide a prečo Stan tak veľmi trval na tom, aby sme si nebrali zbraň. Zahľadel som sa na Angela, no bol úplne mimo, oči mokré, iba občas sa pozrel na krv, čo sa mu z nosa hromadila v dlani.
Kroky sa blížili, spoza rohu vyšiel tretí chlap a zapínal si nohavice. Pod pazuchou mal hrubú zložku akýchsi papierov, inak sa od zvyšných dvoch nelíšil, bol to ťažký kaliber. Konečne si upravil nohavice a spoza pásu vytiahol zbraň.
„Postavte ich.“ Divný prízvuk, určite nie americký ani európsky.
„Čo to má byť?“ skríkol Angelo. „Kto ste?“ Jeden z chlapov ho pažbou zbrane udrel do tváre, Angelo si zakryl ústa rukou a spadol na podlahu.
Dievča na stoličke začalo rýchlejšie a o čosi ťažšie dýchať, akoby sa dusilo.
Chlapík, čo udrel Angela, ho chytil za šticu a zdvihol. Ten, čo stál vedľa mňa, mi priložil zbraň s tlmičom k sluche. „Vstávaj.“

Originálny názov: Galveston Jazyk: slovenský Rok vydania: 2015 Rozmer: 135×210 mm ISBN: 9788055141275 Počet strán: 264 Väzba: pevná

Zaradené v kategóriách