Nakúp aspoň za 39€ a poštovné máš úplne zadarmo!

Kniha Žiť s plným vedomím (don Miguel Ruiz, Jr.) - Don Miguel Ruiz

Žiť s plným vedomím (don Miguel Ruiz, Jr.)

Žiť s plným vedomím – tak znie základná myšlienka knihy dona Miguela Ruiza Jr., ktorá nás učí, ako sa tešiť z toho, kto sme,...

Don Miguel RuizIkar (2015)

🍌 Odosielame o 10 dní.
10,90€
Zľava 7%
10,14€

Žiť s plným vedomím – tak znie základná myšlienka knihy dona Miguela Ruiza Jr., ktorá nás učí, ako sa tešiť z toho, kto sme, a dosiahnuť vzácnu životnú harmóniu.
Don Miguel Ruiz, ktorý nadväzuje na roky učňovstva u otca a starej mamy, nám prináša lekcie Toltékov o láske, viere, dohodách, a čo je najdôležitejšie, o živote s plným vedomím. Pozýva nás na šesťmesačnú cestu denných lekcií, ktoré nás privedú k hlbšiemu chápaniu seba aj tých, s ktorými sa stretávame.
Na stránkach knihy nám opäť pripomína, že pokrok sa na toltéckej ceste nemeria nadobudnutím majetku, postavenia, dokonca ani myšlienok, skôr rastúcim uvedomením, že všetko na svete je dokonalé práve také, aké je v prežívanej chvíli.

Z anglického originálu Living a Life of Awareness
(Hierophant Publishing, USA 2013) preložil Štefan Kočiš.

Ukážka textu z knihyZdroj nášho utrpenia je v tom, že sa sami odsudzujeme. Potom nemôžeme vidieť a tešiť sa z toho, kto sme v tejto chvíli, pretože sa neprestajne posudzujeme podľa iluzórneho štandardu stanoveného našimi dohodami. Naučili sme sa veriť, že akceptovať sa môžeme iba na základe svojich úspechov.
Keď dosiahneme svoje ciele, stúpne nám sebavedomie; keď neuspejeme, začneme sa podceňovať. Takto medzi sebou komunikuje väčšina ľudí – vnucujú svoje názory druhým alebo sa sami podrobujú ich rozsudkom. Ilúzia podmienečnej lásky sa vďaka tomu šíri celým snom planéty. Keď odsudzujeme druhého človeka, trestáme ho za dohody, ktoré nikdy neurobil. Svojím odsúdením ho chceme prinútiť, aby prijal našu dohodu, a tak mu vnucujeme svoj názor.
Ako môžeme skoncovať s odsudzovaním seba a druhých? Tým, že sa akceptujeme takí, akí sme práve teraz. Keď akceptujeme seba, prestaneme posudzovať druhých. Nemôžeme dať druhým to, čo sme si nedali sami.
Keď budeme žiť s plným vedomím, dokážeme vidieť dokonalosť, ktorá existuje v druhých i v nás.

Jazyk: slovenský Rok vydania: 2015 Rozmer: 129×190 mm ISBN: 9788055141237 Počet strán: 240 Väzba: brožovaná

Zaradené v kategóriách