Veža (Toyne Simon)

Zjavenie alebo skaza? Po stáročiach zastierania otvára Citadela v starovekom tureckom meste svoje brány. Takmer všetko v...

Simon Toyne , Ikar (2015)

🍌 Odosielame o 12 dní.
16,90€
Zľava 5%
16,06€

Zjavenie alebo skaza?

Po stáročiach zastierania otvára Citadela v starovekom tureckom meste svoje brány. Takmer všetko v nej spustošila smrteľná nákaza. Charitatívny pracovník Gabriel Mann zomiera, lenže práve v ňom sa skrýva odpoveď na to, ako zastaviť jej ďalšie šírenie.

Bývalá novinárka Liv Adamsenová musí sama čeliť zabijakom, ktorí ju chcú za každú cenu umlčať. Čoskoro však nebojuje len o holý život, ale vyrovnáva sa s oveľa väčšími problémami.

V Spojených štátoch amerických pátra federálny agent Joe Shepherd po nezvestnom špičkovom vedcovi z Národnej leteckej a vesmírnej agentúry. Pri vyšetrovaní odkrýva globálne sprisahanie. Chystá sa udalosť nevypočítateľných rozmerov a nik nie je pripravený na jej príchod. Keď k nej dôjde, všetko sa zmení.

Z anglického originálu The Tower (HarperCollinsPublishers,
Londýn 2013) preložil Alojz Keníž.

Ukážka textu z knihyDuchovi na hrob hodili hviezdnu mapu, vlastnou váhou sa zaborila do mäkkej zeme, v strede sa vynímal vytesaný kríž v tvare písmena T. Zdalo sa jej primerané označiť jeho hrob písmenom Tau, náboženským symbolom ešte spred čias, keď vznikli veľké náboženstvá. Už nik nezapochybuje o dôležitosti tohto hrobu alebo o význame človeka, ktorý v ňom odpočíva.
„Musím ísť skontrolovať kone,“ povedal Tariq. „Mali by ste ísť do tábora, stmieva sa a nie je pre vás bezpečné pohybovať sa mimo neho.“
„Nebojte sa. Už len minútku.“
Tariq prikývol, vzdialil sa a nechal Liv pri hrobe samu.
Civela na kameň. Väčšina textu bola na druhej strane, siahla však do vrecka, vytiahla odtlačok z operačnej miestnosti a očami prebehla hárok plný symbolov.
Text napísali v dvoch jazykoch. Jeden už zanikol a rozumela mu vtedy, keď niesla sakrament. Sústredila sa na symboly a zistila, že im ešte aj teraz rozumie, hoci ju sakrament už dávno opustil.

„Sakrament príde domov a Kľúč pozrie k nebesiam
Zrodí sa nová hviezda a na Zemi nový kráľ, aby vniesol poriadok
do konca dní“

do konca dní

Zamračila sa a pocítila, ako jej po tele stúpa chlad. Prvému riadku rozumela celkom presne, lebo udalosti prežila: ona bola kľúč, odomkla sakrament, vyniesla ho z Citadely a priniesla domov do zabudnutej časti púšte. Ale tu sa jej chápanie končilo. Druhý riadok naznačoval čosi úplné iné, niečo, čo malo ešte prísť – niečo zlovestné, čo zvestuje príchod novej hviezdy.

Originálny názov: The Tower Jazyk: slovenský Rok vydania: 2015 Rozmer: 154×235 mm ISBN: 9788055141213 Počet strán: 400 Väzba: pevná