Nakúp do konca decembra a vyhraj zájazd na Bali!

Kniha Tretí hlas (a Rolf Börjlindovci Cilla) - Cilla Börjlind, Rolf Börjlind

Tretí hlas (a Rolf Börjlindovci Cilla)

Marseille. V lesoparku za mestom nájdu rozštvrtenú ženu. Kedysi pracovala v cirkuse ako živý terč vrhača nožov. Jej smrť...


🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
🎄 Do Vianoc: ÁNO
14,90€
Zľava 7%
13,86€

Marseille. V lesoparku za mestom nájdu rozštvrtenú ženu. Kedysi pracovala v cirkuse ako živý terč vrhača nožov. Jej smrť hlboko otrasie dobrým priateľom bývalého kriminálneho inšpektora Toma Stiltona. Spolu s ním odchádza do Francúzska, aby zistili, čo sa skrýva za touto brutálnou vraždou.

Štokholm. Pracovníka Colnej správy nájdu obeseného vo vlastnom dome. Polícia však rýchlo zistí, že ide o fingovanú samovraždu. Prípad dáva do súvislosti so zmiznutím zhabanej zásielky drog, čo sa nachádzala v colnom sklade.

Do vraždy úradníka Colnej správy je nečakane zatiahnutá Olivia Rönningová. Pustí sa do sledovania iných stôp než vyšetrovatelia. Motív vraždy ju privádza do kruhov, kde sa točia veľké peniaze získané z parazitovania na švédskom sociálnom systéme.

Keď Tom a Olivia pochopia, že záhadné vraždy spolu súvisia, spoja sily, aby ich vyriešili.

Zo švédskeho originálu Den Tredje Rösten (Norstedts,
Stockholm 2013) preložila Mária Bratová.

Ukážka textu z knihyDostala sa pred bránku.
Nikde nikoho. Pravdepodobne to bol tieň, pomyslela si a podišla ku vchodovým dverám. Sandriným kľúčom ich odomkla a opatrne vstúpila. Odrazu sa dvere za ňou s treskotom zabuchli.
V hale panovala hlboká tma.
Rovnako ako v celom dome.
A hrobové ticho.
Len pred hodinou tu visel obesený muž. Rovno tu pred tebou. Na lane. Olivia rýchlo zahnala predstavu a hmatkala po vypínači. Vtom sa v nej prebudili reflexy naučené v škole. Asi by predsa len mala... Bleskurýchlo vylovila rukavice a natiahla si ich. Už po pár sekundách si uvedomila, že ľudské ruky sú mimoriadne citlivé nástroje. Hmatkať v čiernočiernej tme po vypínači, keď ani netuší, kde by mohol byť, a k tomu v palčiakoch nie je hračka. No napokon ho našla. Svetlo v hale jej ukázalo cestu do obývačky, kde už vypínač našla bez problémov. V izbe sa rozsvietilo.

Originálny názov: Den Tredje Rösten Jazyk: slovenský Rok vydania: 2014 Rozmer: 145×227 mm ISBN: 9788055140254 Počet strán: 424 Väzba: pevná s prebalom

Zaradené v kategóriách