Nakúp aspoň za 39€ a poštovné máš úplne zadarmo!

Kniha Praha (Zdeněk Thoma) - Zdeněk Thoma, Soňa Thomová, Michal Thoma

Praha (Zdeněk Thoma)

Praha je mesto mnohých premenlivých tvárí. Na každého zapôsobí trochu inak. Niekoho jej krása zasiahne zľahka a nečakane,...


🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
18,15€
Zľava 7%
16,88€

Praha je mesto mnohých premenlivých tvárí. Na každého zapôsobí trochu inak. Niekoho jej krása zasiahne zľahka a nečakane, napriek tomu však nezmazateľne. Iného celkom pohltí, bezohľadne ho vtiahne dovnútra, omotá ho plejádou storočných snov a pradávnych legiend, omámi ho temnou silou čarovných nocí, počas ktorých ulicami tiahnu sprievody krčmových pôžitkárov a kaviarenských povaľačov ruka v ruke s mihotavými zástupmi duchov a strašidiel.
Nádherné pražské výhľady aj malebné zákutia oddávna lákali na vyobrazenie. Mnoho maliarov, grafikov a od polovice 19. storočia aj fotografov sa snažilo zachytiť a vystihnúť ich pôvab. Už dlhé roky sa o to pokúšajú aj autori tejto knihy, známi pražskí fotografi a dobrodruhovia Zdeněk a Michal Thomovci, otec a syn. Spája ich nielen pokrvné puto, ale aj vášeň pre cestovanie. Na vlastnej koži okúsili mnohé krásy sveta, ale ako sami priznávajú – Praha je nezameniteľná a jedinečná. Pre nich je najkrajším mestom na svete.

Jazyk: český Rok vydania: 2014 Rozmer: 200×260 mm ISBN: 9788073918620 Počet strán: 144 Väzba: pevná

Zaradené v kategóriách