Nakúp do konca decembra a vyhraj zájazd na Bali!

Kniha Kyberšikana (Katarína Hollá) [SK] - Katarína Hollá

Kyberšikana (Katarína Hollá) [SK]

Túžba prežiť je inštiktívna a typická pre všetky živé organizmy, vrátane človeka. Je zrejmé, že prežijú tí, ktorí su schopní...

Katarína HolláIRIS (2013)

🍌 Odosielame o 13 dní.
⛄️ Do Vianoc: NIE
7,70€
Zľava 7%
7,16€

Túžba prežiť je inštiktívna a typická pre všetky živé organizmy, vrátane človeka. Je zrejmé, že prežijú tí, ktorí su schopní obstáť v konkurenciia držať krok s dobou, efektívne zvládať prekážky a nástrahy života. Žiaľ, pocelom svete sa túžba prežiť spája s presvedčením, že prežijú len úspešný a bohatý ľudia. Táto idea neúmyselne vštepuje deťom a mladým ľuďom taktiku prežitia, v ktorej sa zdôrazňuje nadraďovanie, preváha moci a sily, tak blízka šikanovaniu.
V súčasnosti je táto idea podporovanározvojom technológii. Tecnológie, predovšetkým internet, umožňujú okamžitý prístup k informáciam, z ktorých možno profitovať. Ich pozitívny vplyv neustále narastá priamoúmerne s novými typmi médii.
Nezanedbateľný je ich negatívny vplyv. Propagácia násila, kultúry smrti, anonymita a i. vytvárajú pristor na páchanie rôznej trestnej činnosti. Internet sa dostáva do všetkých kútov sveta, medzi všetkých ľudí a priťahuje osoby s trestným úmyslom, alebo aj tých, ktorí svoje mocenské postavenie zneužívajú v kyberpriestore k nadraďovaniua ubližovaniu druhým.

Jazyk: slovenský Rok vydania: 2013 Rozmer: 146×204 mm ISBN: 9788081530111 Počet strán: 126 Väzba: brožovaná

Zaradené v kategóriách