Zoznam smrti (Forsyth Frederick)

Vo Virgínii sídli úrad so suchopárnym názvom Servisný úsek technických operácií, známy ako TOSA. Jeho jedinou úlohou je...


🍌 Odosielame o 10 dní.
10,90€
Zľava 5%
10,36€

Vo Virgínii sídli úrad so suchopárnym názvom Servisný úsek technických operácií, známy ako TOSA. Jeho jedinou úlohou je vystopovať, nájsť a zlikvidovať osoby, ktoré predstavujú takú hrozbu pre Spojené štáty, že sa dostali na krátky dokument známy ako zoznam smrti. TOSA naozaj existuje. Aj zoznam smrti.
Teraz naň pribudlo nové meno. Terorista nazývaný Kazateľ úspešne fanatizuje mladých moslimov v zahraničí a podnecuje ich k zabíjaniu. Má však smolu, keď sa jednou z obetí stane generál námornej pechoty vo výslužbe, ktorého syn je najskúsenejším lovcom ľudí v TOSA. Dolapeniu teroristu zasvätí šesť rokov života. Netuší, ako sa jeho cieľ volá, ako vyzerá, kde býva. Uvedomuje si, že ho nová úloha zavedie na miesta, kde prežije iba málokto. Lenže Kazateľ do nej zatiahol jeho rodinu. Lov sa začína.

Z anglického originálu The Kill List (G. P. Putnam's Sons, New York 2013) preložil Milan Kopecký.

Ukážka textu z knihy


V neverejnom tmavom srdci Washingtonu je ukrytý veľmi krátky a supertajný zoznam. Tvoria ho mená teroristov pokladaných za takú vážnu hrozbu obyvateľom a záujmom Spojených štátov amerických, že ich odsúdili na smrť bez pokusov o zadržanie, súdny proces či akékoľvek iné právne kroky. Hovorí sa mu „zoznam smrti“.
Vždy v utorok ráno sa v Oválnej pracovni rozhoduje o jeho rozšírení. Na diskusii sa zúčastňuje prezident a zakaždým tí istí šiesti muži, ani o jedného menej alebo viac. Medzi nimi riaditeľ CIA aj štvorhviezdičkový generál, veliteľ najpočetnejšej a najnebezpečnejšej súkromnej armády na svete. Volá sa Spojené veliteľstvo špeciálnych operácií, má skratku J-SOC a oficiálne neexistuje.
V jedno studené jarné ráno roku dvetisícštrnásť, pridali na zoznam ďalšie meno. Vlastne iba prezývku, lebo nikto nevedel, ako sa dotyčný volá naozaj, a mohutná protiteroristická mašinéria americkej vlády dokonca nemala ani jeho fotografiu. Šíril posolstvá cez internet podobne ako Anvar al-Avlákí, fanatik s jemensko-americkými koreňmi, ktorý rozsieval nenávisť online kázňami.

Originálny názov: The Kill List Jazyk: slovenský Rok vydania: 2014 Rozmer: 130×210 mm ISBN: 9788055137421 Počet strán: 304 Väzba: pevná s prebalom