Nakúp aspoň za 39€ a poštovné máš úplne zadarmo!

Kniha Zmaturuj! z biológie (Marika Benešová) [SK] -

Zmaturuj! z biológie (Marika Benešová) [SK]

Praktický pomocník pre každého študenta, ktorý chce úspešne zmaturovať z biológie a uspieť na prijímacích skúškach na vysokú...

Didaktis (2007)

🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
10,49€
Zľava 7%
9,76€

Praktický pomocník pre každého študenta, ktorý chce úspešne zmaturovať z biológie a uspieť na prijímacích skúškach na vysokú školu.
Učivo je rozdelené do logických celkov a zahŕňa široké spektrum poznatkov od všeobecnej biológie až po ochranu životného prostredia. Prvá kapitola sa zaoberá vlastnosťami a taxonómiou živých sústav, základným rozdelením organizmov. Venuje sa bunke ako základnej stavebnej a funkčnej jednotke živých organizmov, ako aj chemickému zloženiu, metabolizmu a rozmnožovaniu živých sústav. V ďalších kapitolách postupne podáva poznatky o vírusoch, jednobunkovcoch, rastlinách, hubách a živočíchoch. Rozsiahla samostatná kapitola je venovaná biológii človeka a jednotlivým sústavám ľudského tela. Obohatením knihy sú aj obe záverečné kapitoly, ktoré prinášajú poznatky z genetiky a ekológie.
Text je doplnený množstvom názorných obrázkov. Usporiadanie poznatkov v knihe je prehľadné a svieža grafická úprava spríjemňuje učenie. Register pojmov na konci knihy podporuje ľahkú orientáciu v texte.
Publikácia je určená študentom stredných škôl, ktorí ju využijú počas celého stredoškolského štúdia, na prípravu na maturitu a tiež na prijímacie skúšky na vysoké školy.

Jazyk: slovenský Rok vydania: 2007 Rozmer: 170×240 mm ISBN: 8086285871 Počet strán: 224 Väzba: brožovaná

Zaradené v kategóriách