Nakúp aspoň za 39€ a poštovné máš úplne zadarmo!

Kniha Mýty naše slovenské (Krekovič Eduard, Mannová Elena, Krekovičová Eva (eds.)) - Eduard Krekovič, Elena Mannová, Eva Krekovičová

Mýty naše slovenské (Krekovič Eduard, Mannová Elena, Krekovičová Eva (eds.))

Úspešná kniha, ktorá vychádza v druhom vydaní, rozoberá základné kamene slovenskej mytológie od Veľkej Moravy, cez Matúša...


🍌 Odosielame o 5 dní.
11,95€
Zľava 15%
10,16€

Úspešná kniha, ktorá vychádza v druhom vydaní, rozoberá základné kamene slovenskej mytológie od Veľkej Moravy, cez Matúša Čáka, Jánošíka, Štúra, Štefánika, Hlinku, Tisa až po Husáka a mýty obdobia komunizmu. Autori (archeológovia, jazykovedci, etnológovia, historici, publicisti) upozorňujú, v čom sa obsahy mýtov rozchádzajú s výsledkami výskumov.

Jednotlivé kapitoly poukazujú na obsahovú a funkčnú podobnosť mýtov. Všímajú si mýtizáciu literárnej, cirkevnej či ľudovej tradície najmä v 19. storočí a jej politické využívanie, ktoré trvá dodnes.

Porovnávajú mýtické príbehy rôznych etník a prichádzajú k záveru, že Slováci sú rovnakými „mýtomaniakmi” ako všetci ostatní, pretože rovnako ako všetci ostatní snívajú o živote bez útlaku a násilia. Obľúbené mýtické rozprávania sú súčasťou našej tradície, nemali by sme však zabúdať na „žáner“, do ktorého tieto príbehy patria.

Jazyk: slovenský Rok vydania: 2013 Rozmer: 150×210 mm ISBN: 9788081590269 Počet strán: 248 Väzba: pevná

Zaradené v kategóriách